Уперше за час карантину – гранд-концерт «Зірки світової опери»

666
фейсбук запрошення

Масштабна імпреза відбудеться 30 серпня о 19 годині на Софійській площі.
Людмила Монастирська, Ольга Кульчинська, Валентина Плужнікова, Валентин Дитюк, Андрій Бондаренко, Євген Орлов співатимуть у супроводі симфонічного оркестру та хору Kyiv Opera Theatre. Диригент – Віктор Плоскіна

Завдяки цьому проєкту авторства Анатолія Солов’яненка українська публіка з року в рік має унікальну можливість слухати в open-air концертах наших співаків, які стали окрасою найкращих оперних сцен світу. За кордоном квитки на вистави за їхньою участю коштують сотні євро. На щастя, вони знаходять час між гучними зарубіжними ангажементами в Teatro alla Scala, Metropolitan Opera, Ковент-Гардені, Deutsche Oper Berlin та Opernhaus Zürich заспівати для України. Почути їх – таких різних, бездоганних і талановитих на одній сцені в один день та ще й безкоштовно – велика удача.

Ініціатор проєкту і його художній керівник Анатолій Солов’яненко за підтримки Департаменту культури КМДА та Національної спілки театральних діячів України вже не вперше робить такий розкішний подарунок українській публіці. Цьогоріч він найбільш цінний і бажаний – після п’яти місяців карантину.

Євген Орлов – колоритний і глибокий бас, якого оцінили в Metropolitan Opera, Opera de Bilbao, Gran Teatre del Liceu (Барселона), L’Opera de Montreal, Deutsche Oper Berlin і на престижному міжнародному конкурсі Пласідо Домінго Operalia, лауреатом якого він став. Співпрацює зі світовими оперними зірками Європи й Америки – Ферруччо Фурланетто, Марією Гулегіною, Долорою Заджик, Ільдебрандо Д’арканджело, Мариною Поплавською, Оксаною Дикою і Людмилою Монастирською.

Валентин Дитюк – володар рідкісного за красою, чистотою і тембральним багатством тенора. Співак непереборної харизми, стримано-пристрасного артистизму. Лауреат міжнародних конкурсів: імені Миколи Лисенка у Києві, «Відродження» у місті Гюмрі (Вірменія), імені Станіслава Монюшка «Убельська ластавка» в Мінську (Білорусь), імені Михайла Глинки у Москві, фестивалю Eurasian Music Games в Астані (Казахстан), імені Віргіліуса Норейки у Вільнюсі (Литва). Запрошений соліст Латвійської опери.

Андрій Бондаренко – один із найвідоміших співаків-баритонів молодого покоління з чудовим ліричним голосом. Навчався в Національній музичній академії України імені Петра Чайковського у Києві. Лауреат численних міжнародних конкурсів, серед яких імені Миколи Римського-Корсакова (Санкт-Петербург), імені Станіслава Монюшка (Варшава), фіналіст конкурсу BBC Singer of the World і володар призу за камерне виконання (Кардіф). Виступав на світових оперних сценах у Лондоні, Берліні, Мюнхені, Цюріху, Сіднеї, Нью-Йорку, Далласі, Буенос-Айресі та ін.

Валентина Плужнікова – наймолодша учасниця гранд-концерту, володарка надзвичайно красивого й сильного мецо-сопрано. Була фіналісткою і дипломантом міжнародного конкурсу вокалістів у Австрії – Internationaler Gesangswettbewerb Feruccio Tagliavini, потрапила у фінал знакового для вокалістів міжнародного конкурсу імені Єви Мартон, отримавши дві нагороди: навчання у Мілані та участь в угорському фестивалі Bartok Plus Opera Festival, здобула звання лауреата й спеціальну премію Лючії Валентіні Террані на Міжнародному конкурсі Iris Adami Corradetti (Падуя, Італія). Переможниця одного з найстаріших і найскладніших міжнародних вокальних змагань – конкурсу Tenor Vinas Competition в іспанській Барселоні. З цього сезону – на стажуванні в Metropolitan Opera.

Ольга Кульчинська працює у королівському театрі Ла Монне в Брюсселі (Бельгія), а також в Opernhaus Zürich (Швейцарія). До цього працювала в операх Рима, Парижа, в кількох німецьких. Оглядач The New York Times про її дебют в опері La Bohеme написав: «…жвава, яскраво-голосиста українська сопрано Ольга Кульчинська була сліпучою Мусетою».

Міжнародні музичні оглядачі називають сопрано Людмилу Монастирську спадкоємицею традицій Марії Каллас і Монсеррат Кабальє. Примадонна Національної опери України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, володар державної нагороди Італійської Республіки – ордена «Зірки Італії», народна артистка України співає на найпрестижніших оперних сценах світу: Teatro alla Scala в Мілані, Королівському Ковент-Гардені у Лондоні, Metropolitan Opera у Нью-Йорку та ін.

Звучатиме музика Моцарта, Доніцетті, Гуно, Масканьї, Верді, Россіні, Бізе, Оффенбаха, Лисенка, Скорика. Ведучий – Дмитро Хоркін.

За інформацією пресрелізу