В Україні відбудеться Всеукраїнський конкурс молодих композиторів імені Бориса Лятошинського

522

1 жовтня стартував прийом робіт на участь у конкурсі молодих композиторів імені Бориса Лятошинського. Конкурс є частиною грандіозного міжнародного фестивалю Kharkiv Music Fest-2020, який відбудеться у Харкові 28 березня – 12 квітня 2020 року http://kharkivmusicfest.com/

Всеукраїнський конкурс молодих композиторів присвячено пам’яті українського класика Бориса Лятошинського, 125-та річниця якого святкуватиметься в наступному 2020 році.

Іван Пахота

«З-поза найвидатніших українських композиторів його можна без перебільшення назвати титаном вітчизняної музичної спадщини, – коментує куратор конкурсу Іван Пахота. – За часи радянського минулого України ім’я і значення Лятошинського було змаргіналізовано і, фактично, принижене. Нашим завданням є популяризація творчості Майстра: українські молоді митці мають знати про цього композитора значно більше, ніж його фото на стінах музичних шкіл».

Мета конкурсу – розвиток творчості молодих композиторів в Україні, їхня фахова орієнтація у професійному середовищі. Основне – створення мистецького простору можливостей реалізації молодих композиторів у майбутньому.

До складу журі увійшли:

Еуґеніуш Кнапік (Катовіце, Польща) – провідний педагог із композиції в Польщі. Будучи абсольвентом Генріка-Міколая Ґурецького та Олів’є Мессіана, є беззаперечним авторитетом як теоретик сучасної світової музики і автор видатних монументальних творів.

Вальтер Фельдман (Цюріх, Швейцарія) – понад 10 років був директором Tage für neue Musik Zürich; співпрацював із такими метрами, як П’єр Булез, Карлгайнц Штокгаузен, Філіп Манурі, Луїджі Ноно тощо. Це композитор, який з легкістю зможе відшукати смарагд у піску

Алла Загайкевич (Київ, Україна) – твори Алли Загайкевич вирізняє передовсім полікультурність і мистецький космополітизм, поєднання непоєднуваного, відхід від мейнстрімних тенденцій. Алла – видатний фахівець у сфері акустичної та електронної музики, педагог.

Іван Пахота (Харків, Україна) – креативний куратор конкурсу, незалежний експерт.

Цікавою відмінністю змагання є те, що воно анонімне, – всі роботи подаються під псевдонімами, тож наявність будь-яких відомостей у нотних матеріалах, які в подальшому передаються на розгляд журі, вважатимуться порушенням правил і учасника буде дискваліфіковано.

Лауреати конкурсу візьмуть участь у концерті, що відбудеться в рамках фестивалю Kharkiv Music Fest-2020, і складатиметься з творів учасників.

Також у рамках фестивалю відбуватимуться майстер-класи і лекції за участі членів журі.

«Ідея проведення конкурсу в моїх думках майоріла вже давно, – розповідає Іван Пахота. – У світі є чимало подібних змагань, які орієнтовані на молодь-резидентів своїх держав. В Україні теж є багато обласних, місцевих композиторських конкурсів, але вони орієнтовані на вже конкретно визначених учасників і часто на їхніх викладачів, тож про справедливість і прозорість тут не йдеться. Окрім того, наша молодь не сприймає композицію як фах, можливість у майбутньому самореалізуватися в цій царині. Конкурс Лятошинського має на меті підтримати і дати поштовх до професійного майбутнього українських композиторів. Справедливість і максимальна об’єктивність у роботі журі – понад усе».

Зворотний зв’язок: askme@kharkivmusicfest.com
Креативний куратор – Іван Пахота
Адміністраторка – Людмила Лінник
Арт-менеджерка – Аліса Шупер

Організаційні засади участі у конкурсі

До участі запрошуються громадяни України, яким на час проведення конкурсу (15 лютого 2020 року) виповниться не більше 15 років у молодшій групі та 16–21 рік у старшій групі відповідно.

Конкурсні вимоги:

Молодша група: твір для скрипки і фортепіано тривалістю 8–10 хв.
Старша група: твір для фортепіано, двох скрипок, альта і віолончелі тривалістю 12–15 хв.

Твори можуть бути одночастинними або циклічними (за бажанням автора).
Конкурс не має вступного внеску, усім учасникам гарантуються рівні права та можливості.

Для участі претендентам потрібно:

• заповнити онлайн-форму зголошення участі в конкурсі https://forms.gle/yt3B2QVrRKu5H5CJ8. Після обробки зголошення ви отримаєте підтвердження реєстрації від адміністрації. Це означатиме, що ви вважаєтесь учасником конкурсу. Наступні кроки відбуваються лише після підтвердження реєстрації;

• надіслати на електронну пошту composer@kharkivmusicfest.com наступні матеріали:

* скан або якісне фото паспорта, свідоцтва про народження чи ID-картки громадянина України, або іншого документа, який підтверджує вік і громадянство України;

* партитуру з назвою твору виключно в форматі PDF, одним файлом, в якій має бути відсутня будь-яка інформація про автора.

Конкурс є анонімним, тож наявність будь-яких відомостей у нотних матеріалах, які в подальшому будуть передані на розгляд журі, вважатимуться порушенням правил конкурсу і учасника буде дискваліфіковано.

Титульна сторінка твору має містити гасло чи псевдонім, якому адміністратором конкурсу буде присуджений шифр, за котрим члени журі присуджуватимуть ту чи іншу премію. Про прийняття матеріалів до участі в конкурсі і присудження шифру конкурсантам буде повідомлено шляхом електронного листування.

До участі в конкурсі допускаються твори, які були написані не раніше 2014 року. Один конкурсант до участі може подати необмежену кількість творів.

Останній термін зголошення до участі в конкурсі є 15 лютого 2020 року о 23:59 (за київським часом).

Усі прийняті нотні матеріали з шифром 20 лютого 2020 року будуть надіслані журі конкурсу. Результати будуть оголошені публічно на сайті Kharkiv Music Fest, а конкурсанти поінформовані електронною поштою до 10 березня 2020 року.

Переможці мають протягом 7 (семи) днів з моменту оголошення результатів надіслати інструментальні партії своїх творів, а також коротку біографію (до 1000 символів) і фото (розширення >300dpi 10х15 см).

Премії:

Молодша група:                                                 Старша група:
І премія – € 500                                                 І премія – € 1000
ІІ премія – € 300                                            ІІ премія – € 750
ІІІ премія – € 200                                               ІІІ премія – € 500

На розсуд журі премії можуть бути присуджені не всі, бути присуджені додаткові, поділені між кількома учасниками або не присуджено жодної.

За інформацією прес-релізу