jazz-bez-2019

Мандрівний Міжнародний фестиваль сучасної імпровізаційної музики «JAZZ BEZ» 12 грудня уперше в своїй історії завітав до Чернігова

Цьогоріч він відбувається удев’ятнадцяте, охоплюючи 15 міст Польщі й України та 50 музикантів із 8 країн світу. Фестиваль проходить під гаслом «JazzBez with Marek», тобто «JazzBez» із Маркіяном Іващишиним – українським громадсько-політичним і культурним діячем, який був організатором та ініціатором низки мистецьких проектів, у тому числі й українсько-польського джазового фестивалю «Jazz Bez». На жаль, у травні цього року Маркіяна Іващишина не стало…

Естафету фестивалю в Чернігові прийняла сцена Обласного філармонійного центру, де відбулися виступи польського гурту «Organic Noises» і колективу зі Сполучених Штатів Америки «Yes! Trio».

Характерною ознакою музики «Organic Noises» вважається поєднання етнічної музики (насамперед вірменської та балканської), прогресивного року зі свободою джазової імпровізації. Колектив досить молодий. Цьогоріч у липні він презентував однойменний дебютний альбом, про який уже схвально встигла відреагувати критика. Музиканти «Organic Noises» активно використовують традиційні етнічні вірменські інструменти (дудук, зурна) і органічно поєднують їх з акустичними (скрипка, гобой, флейта, фортепіано, гітара) та сучасною ритм-секцією.

На відміну від польських колег, американський гурт «Yes! Trio» має вже понад 20-літню творчу історію. До нього входять троє виконавців – Аарон Голдберг (рояль), Алі Джексон (барабани) та Омер Авітал (контрабас). За роки співпраці у артистів вийшло два студійних альбоми.

За словами барабанщика гурту «Yes! Trio» Алі Джексона, джаз, який вони грають, просякнутий духом свінгу. Разом із тим, інколи навіть самі артисти не знають, що звучатиме зі сцени. Адже джаз – це, насамперед, експеримент, результат якого напряму залежить від настрою музикантів і публіки.

Польський «Organic Noises» та американський «Yes! Trio» – різні за стилістикою джазу гурти. Але поєднала їх не лише спільна фестивальна сцена, а й вдячні глядачі філармонійного центру, які високо оцінили виступи обох колективів і нагородили музикантів щедрими аплодисментами.

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм

Посилання на відео:

Польський гурт «Organic Noises». Фрагмент XIX Міжнародного фестивалю музики «JAZZ BEZ-2019»

Американський гурт «Yes! Trio». Фрагмент XIX Міжнародного фестивалю сучасної імпровізаційної музики «JAZZ BEZ-2019»