mural-u-lvovi

29 червня виповнилося 4 роки від дня загибелі Василя Сліпака

У столиці в цей день відбувся вечір пам’яті видатного українця, соліста Паризької національної опери, який став добровольцем і захищав Україну на передовій. На меморіальних заходах були присутні знакові особистості патріотичної громадськості нашої країни. Перед початком мистецької програми відправили панахиду. Її служив митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр. Брат Василя Сліпака – екс-міністр Володимир Омелян прийняв на сцені нагороди від двох фундацій легендарному герою: «Лицарський хрест Родини Мазеп» і відзнаку «Лицар Доброї Волі» та медаль «Надія Нації»…

Одеський рок-гурт «Друже Музико» став справжнім відкриттям акції. Обидва музиканти мають викладацьку освіту і поширюють в Одесі проукраїнські погляди серед молоді, що вкрай потрібно в тому регіоні. Окрім постійних візитів на Донбас із запальною оригінальною українською музикою, вони також підтримують у бойовому настрої південних прикордонників! У День пам’яті Василя Сліпака учасники ансамблю зіграли в Києві на Андріївському узвозі козацьку «Молитву», «Гей, соколи», «На чорних номерах» та інші наснажені патріотичним духом твори.

Перед присутніми також виступили Сергій Василюк («Тінь Сонця»), Ігор Роман («FATA MORGANA UA»), Леся Рой, поетка Злата-Зоряна Паламарчук. А сенсаційно відкрив захід українською народною піснею у власному аранжуванні франкомовний співак Поль Манондіз!

Поль Манондіз

Долучився до концерту, який тривав кілька годин, зокрема, і гурт «Гайдамаки». Хлопці презентували кліп на пісню «Лицар», яку написали раніше в пам’ять про видатного співака і патріота.

Того ж дня, 29 червня у Львові відкрили мурал із зображенням Василя Сліпака. «Василь – це справді лицар. Усе якось зійшлося – художники зі Львова, оцей мурал, пісня. Всі артисти постаралися зробити якнайкраще, щоб віддати данину поваги. Це була ідея групи Secret Universe, Святослава Владики», – розказав зібранню лідер гурту «Гайдамаки» Олександр Ярмола.

Кадри із творення муралу також увійшли до кліпу. На завершення вечора присутні змогли переглянути щемливий документальний фільм «Міф», присвячений легенді. У ньому побратими згадують: «Міф” мав чудове почуття гумору, не любив хизуватися досягненнями і прагнув погтрапити у найгарячіші точки війни.

Загинув митець-воїн 2016 року від кулі ворожого снайпера. Через рік Василя Сліпака було удостоєно найвищої державної нагороди – Золотої Зірки Героя України. Посмертно.

Георгій ЛУК’ЯНЧУК

Фото автора