zastavka

Вірус COVID-19 вніс суттєві корективи у повсякденний спосіб життя як окремих людей, так і цілих колективів. Не став винятком і Духовий оркестр Чернігівського обласного філармонійного центру

Участь музикантів у фестивалі «XVIII Європарад духових оркестрів у Центрі Європи», що традиційно проходить у польському місті Суховолі у Підляському воєводстві, планувалася давно. Оркестр ретельно до цього готувався і репетирував спеціальну показову програму. Однак усі плани змінила епідемія і обмежувальні карантинні заходи. Вже скоро стало зрозуміло, що проведення фестивалю під великим питанням. Принаймні що стосується участі в ньому закордонних гостей. Проте господарі заходу з цим не захотіли миритися. Вони вирішили не відкликати запрошення для іноземців і запропонували їм виступити дистанційно – за допомогою онлайн-зв’язку.

«Це був новий і незвичний для нашого колективу досвід, – розповідає художній керівник і головний диригент духового оркестру, заслужений діяч мистецтв України Анатолій Ткачук. – Є багато технічних та організаційних тонкощів, які потрібно було врахувати, щоб гідно представити колектив. Але загалом все пройшло добре».
«XVIII Європарад духових оркестрів у Центрі Європи» проходив 11–12 липня. У перший фестивальний день відбулася пряма трансляція з міського парку Суховолі, де грали місцеві колективи. Глядачі, які стежили за дійством у соціальних мережах, переглянули ретроспективний показ фрагментів із минулорічних фестивалів, стали свідками онлайн-включень з керівниками духових оркестрів і подивилися зведений виступ усіх учасників форуму. У спільному виконанні оркестрів прозвучала композиція «Ума Турман» (автори – Андрій Гурлів і Йозеф Трогман).

Наступного дня, з обіду – щогодини польські друзі транслювали у соціальних мережах записи виступів колективів, які вони отримали завчасно. То були:

– Зразковий оркестр музичної школи м. Поріччя (Гродненський район, Республіка Білорусь). Диригент – Валерій Сак.

– Духовий оркестр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм. Диригент – Анатолій Ткачук.

– Оркестр духових інструментів та ударних «Юнга», м. Новоросійськ (Росія). Диригент – Павло Мараров.

– Духовий оркестр OSP, м. Ґробля (Польща). Диригент – Єжи Чацко.

– Група випускників духового оркестру м. Суховолі.

– Молодіжний духовий оркестр м. Суховолі. Диригент – Ярослав Щебер.

Під час онлайн-трансляції чернігівські музиканти продемонстрували глядачам запис виконання твору Євгена Філіпова «Українські візерунки».

Із відеозвітом «XVIII Європараду духових оркестрів у Центрі Європи» можна ознайомитися за посиланнями у соціальних мережах:
https://www.youtube.com/channel/UCc1XNoZZiBR070zSr8eD82w/
та https://www.facebook.com/luksgoksitsuchowola/

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм