kyivski solisty

Національний камерний ансамбль «Київські солісти» запрошує 10 квітня до Національної філармонії на романтичну програму із серенад Моцарта, Елгара, Чайковського і Карло́вича.

«Ніч надходить, пісня лине, обліта сади; / ти не спи, моя єдина, в тихий гай прийди!» Ці рядки Людвіга Рельштаба, покладені на музику геніальним Францом Шубертом стали символом жанру – камерно-ліричного, сповідального. Але як не дивно, вокальних зразків серенади в музиці не так уже й багато. На відміну від інструментальних. Певне тут свою роль зіграв суб’єктивізм інструментального вислову, коли кожен учасник тріади «композитор – виконавець – слухач» додасть до твору частку свого «я».

Чарівність і задушевність, ніжність і пристрасть – ці та, певне ще багато інших почуттів подарує слухачам вечір серенад, до програми якого увійшли:
Вольфганг Амадей Моцарт. Нічна серенада Соль мажор;
Мечисла́в Карло́вич. Серенада До мажор для струнного оркестру, op. 2;
Едвард Елгар. Серенада для струнних, ор. 20;
Петро Чайковський. Серенада для струнного оркестру До мажор, ор. 48.

Композиції прозвучать у виконанні Національного камерного ансамблю «Київські солісти» – колективу молодих музикантів, які представляють школу Богодара Которовича. Ансамбль витступав у таких відомих залах як Люксембурзький палац та «ЮНЕСКО» в Парижі, Коміше Опер у Берліні, Велика Національна філармонія у Варшаві, «Flagey» у Бельгіії, Радіо Культурхауз і концертна зала замку Ліхтенштейн у Відні, «Еспланада» в Сінгапурі та на Всесвітній виставці «Експо» (Японія). АнсамбльКолектив – запрошений учасник міжнародних фестивалів імені Давида Ойстраха (Пярну, Естонія), сучасної музики «Варшавська осінь» (Варшава, Польща), сучасної музики у Кракові (Польща), класичної музики у Рурі (Німеччина), симфонічної музики в Алжирі, Габала-фестиваль в Азербайджані та «Музичні прем`єри сезону», «Київ Музик Фест», «Гогольфест», «Нова музика», «Chamber Art Music» в Україні.

За активну творчу діяльність у репрезентації української виконавської культури у світі ансамбль «Київські солісти» отримав статус «Посол української культури» Міністерства закордонних справ України.

За матеріалами прес-релізу