Вересневі оркестрові імпрези у Львівській філармонії

165

Цього вересня Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика запрошує на ряд оркестрових концертів! Унікальні твори української та світової музики, грандіозне звучання оркестру та майстерна гра солістів – усе це чекає слухачів. Про деякі імпрези – далі

1 вересня. «Дворжак. Брух»

Під орудою відомого диригента Богдана Дашака у виконанні Академічного симфонічного оркестру філармонії прозвучать шедеври романтичної класики, твори Антоніна Дворжака та Макса Бруха.

Одна з вершин творчості чеського генія Дворжака – це Симфонія № 8, сповнена світлих почуттів, піднесеного спокою, трепетного поривання. Однак вона не позбавлена моментів драматизму, що втаємничує слухача у всесвіт глибоких особистісних переживань ліричного героя.

Нова сторінка в концертному репертуарі для двох фортепіано з оркестром – твір Макса Бруха, автора, який досить пізно визнав фортепіано гідним суперником оркестру. Перу Бруха належить віртуозний, урочистий, але й філософський задум, який цього вечора якнайкраще втілять Оксана Рапіта й Мирослав Драган – відомі солісти філармонії.

10 вересня. «Планета Добрих нот»

Львівська національна філармонія запроваджує новий цикл концертів для найменших відвідувачів від проєкту «Family concerts». «Автостопом по музичній галактиці» – це цикл інтерактивних музичних пригод Дзень-Бума та його друзів. Вони не тільки ознайомлять вас з усіма музичними інструментами симфонічного оркестру, а й залишать приємні спогади на все життя.

Протягом 10-ти концертів разом із Дзень-Бумом юні слухачі побувають у дивовижних місцях музичної галактики, де зможуть привітатися з їхніми мешканцями й дізнатися про особливості кожної з планет. Також перед імпрезами об 11:00 на маленьких слухачів чекатимуть веселі інтерактиви з унікальним музичним реквізитом від Центру музичного розвитку «TEMPO».

Першою зупинкою мандрівки стане Планета Добрих нот.

12 вересня. «Пори року. Вівальді, Алмаші, П’яццолла»

До Львівської філармонії з особливим проєктом завітає Національний ансамбль солістів «Київська камерата» – оркестр, де кожен музикант є віртуозом і сольним виконавцем! «Київська камерата» відзначає 30-річчя діяльності як незалежний колектив низкою концертів із присвятою багатолітньому наставнику й творчому керівнику Валерію Матюхіну.

Повертаючись із гастролей з Німеччини, оркестр зіграє програму з музикою Антоніо Вівальді, Астора П’яццолли та сучасного композитора і соліста «Київської камерати» Золтана Алмаші.

«Пори року в Буенос-Айресі» П’яццолли – це звернення до традиції, започаткованої Вівальді, та чуттєвості запального танцю Південної Америки.

Композитор Золтан Алмаші черпав натхнення для написання свого циклу в музиці Вівальді й П’яццолли. Яскраві музичні образи, насичення натуралістичними ідеями – так проглядає українська природа крізь музичне полотно. Автор дав поетичні назви кожній частині та звернувся до барокового жанру Concerto grosso, створивши «Пори року» для скрипки та камерного оркестру.

Календарний рік для кожного композитора починається з різної пори: для Вівальді, без сумніву, це весна. У чуттєвій мелодиці П’яццолли «Пори року» беруть початок зі спекотного літа в аргентинській столиці. Натомість для Золтана Алмаші рік стартує за звичним календарем і першим місяцем у ньому.

14 вересня. «Ювілей Віктора Камінського»

Цьогоріч 70-й ювілей святкує український композитор, львів’янин Віктор Камінський. Він – надзвичайно різний у творчості: від пісень, які ставали улюбленими хітами, до масштабних симфонічних полотен. Його музика – це органічний сплав, національно орієнтований на фольклорній інтонації, з модерними гармоніями й тембральними ефектами.

У програмі прозвучать знакові твори Віктора Камінського у виконанні Академічного камерного оркестру «Віртуозів Львова» та солістів – Софії Соловій, Оксани Рапіти, Олени Мацелюх і Катерини Шалайської.

24 вересня. «Музичний світ Мирослава Скорика»

Львівський камерний оркестр «Академія» знають як колектив із вічно молодою душею, перший камерний оркестр в Україні, який було створено студентами й готовими їх підтримати професорами.

Безсмертним вогником душі оркестру стала музика Мирослава Скорика. З неї виростав репертуар колективу, який, окрім класичних творів, включав оригінальні танцювальні та джазові обробки й водночас акцентував на високій майстерності оркестрантів.

Започатковані Мирославом Михайловичем традиції продовжили керівник і диригент оркестру Ігор Пилатюк, а також художній керівник і концертмейстер Артур Микитка. Музика ж композитора стала невіддільною частиною репертуару «Академії».

Концерт присвячено 85-річчю від дня народження композитора. Твори, які прозвучать у програмі, розкривають різні та контрастні грані таланту Мирослава Скорика: тужливі й драматичні, жартівливі та екстравагантні, відчайдушні й нестримні.

За інформацією пресрелізу