Lukianec

5 липня солістка Віденської опери, народна артистка України Вікторія Лук’янець дасть концерт у Софійському соборі Києва. Імпреза у тисячолітній українській святині пройде в рамках фестивалю «Княжа родина. Regio genus». Концерт є благодійною акцією: отримані кошти будуть спрямовані на видання факсиміле Реймського Євангелія

Попри те, що гастрольний графік співачки розписаний на роки вперед, Вікторія Лук’янець приділяє благодійній діяльності багато часу і зусиль. Так, завдяки різдвяному концерту, що відбувся півроку тому у Софії Київській, працівники музею змогли розпочали реставрацію двох кіотів ХІХ століття, які зберігаються у соборі. Тепер світ може побачити точна копія однієї з найвідоміших книг, походження якої можливо пов’язане з Україною.

Реймське Єванегеліє

Існує романтична гіпотеза про те, що цей старовинний церковно-слов’янський пергаментний рукопис, привезла з собою до Франції донька Ярослава Мудрого, Анна. Та ж легенда розповідає, що на ньому аж до Французької революції під час коронації присягали усі французькі королі. Історичні дослідження однак вказують на пізніше походження цього кодексу і зовсім інший шлях, яким він потрапив до Реймса.

Однак, якою б не була історія Рейнського Євагнеліє сама імпреза, як і її привід, заслуговують на увагу української громади.

За інформацією прес-анонсу