Віталій Алексейонок – переможець Конкурсу диригентів імені Тосканіні

162

Першу премію Міжнародного конкурсу диригентів імені Артуро Тосканіні, який проходив 23 жовтня в Італії, виборов Віталій Алексейонок, головний диригент оркестру Мюнхенського університету, новий арт-директор фестивалю KharkivMusicFest

Конкурс імені Артуро Тосканіні – один із найвідоміших у світі. Він проводиться на батьківщині всесвітньо відомого диригента у Пармі. Перемога на ньому означає міжнародне визнання й відкриває нові можливості учасникам.

У 2021 році конкурс проводився в одинадцяте й уперше за всю історію сконцентрувався на виконанні італійської опери.

Міжнародне журі з 240 кандидатів із 45 країн на конкурсній основі обрало 12 молодих диригентів, яких було запрошено на 2-тижневий семінар у травні. На семінарі учасники поглиблювали знання з історії опери, філософії музики, італійської мови, а також співпрацювали з видатними італійськими диригентами, концертмейстерами та оперними співаками.

Протягом 19 й 20 жовтня журі оцінювало шістьох півфіналістів, із яких було обрано троє фіналістів. Фінал змагання відбувся у суботу, 23 жовтня, у формі відкритого концерту в Театро Реджіо у Пармі.

Очолив конкурсне журі Фабіо Луїзі, новий головний диригент Симфонічного оркестру NHK (Токіо). Також до складу журі увійшли суперінтенданти й художні керівники провідних театрів світу.

У результаті голосування журі присудило першу премію Віталію Алексейонку. Другу та третю премії отримали Олександр Янкевич (Україна–Швеція) і Фелікс Хорнбахнер (Австрія).

«Я дуже радий, що мене визнали найкращим на престижному Диригентському конкурсі імені Артуро Тосканіні, – прокоментував переможець Віталій Алексейонок. – Для мене вельми багато означає, що журі та публіка оцінили моє виконання як найпереконливіше. Потрібно розуміти, що у Королівському театрі Парми (Teatro Regio di Parma) я виконував музику Россіні та Верді, а Верді родом із-під Парми, традиція виконання його музики у цьому театрі неймовірно висока. Крім того, учасники журі – видатні люди. Це директори та співробітники найкращих оперних театрів світу: Ла Скала в Мілані, Метрополітен-опера в Нью-Йорку, Земпер-опера в Дрездені, Театро Колон у Буенос-Айресі, Королівського оперного театру в Лондоні тощо. Головою журі був усесвітньо відомий диригент Фабіо Луїзі. Тим більше приємно мені було з його рук отримувати першу премію».

Окрім першої премії і перемоги на конкурсі, Віталій отримав також багато інших призів: приз глядацьких симпатій, приз за найкраще виконання опери Верді, приз консерваторії Мілана тощо.

«Ми дуже пишаємось тим, що талант артистичного директора нашого фестивалю KharkivMusicFest був визнаний на міжнародному рівні – Міжнародному конкурсі диригентів імені Артуро Тосканіні – й тішимось, що юним музикантам нашого Дитячого симфонічного оркестру KharkivMusicFest пощастило працювати під його орудою, – відзначає Марія Горбонос, виконавча директорка фестивалю KharkivMusicFest. – Щасливі, що концертна програма наступного фестивалю у надійних руках. Так, цьогорічною особливістю KharkivMusicFest Віталій бачить поєднання традиційних та інноваційних форматів, включення у програму як творів популярних композиторів, так і менш відомих, обов’язкове виконання української музики, а також активне залучення партнерів, музикантів і публіки із Західної Європи, США та інших країн».

Нагадаємо, що міжнародний фестиваль KharkivMusicFest-2022 традиційно відбудеться у Харкові навесні, а саме в квітні. Протягом кількох тижнів на харків’ян очікують не лише концерти зірок класичної музики світового рівня, а й масштабна програма позаконцертних заходів, традиційні розфарбовані піаніно в різних куточках міста, імпрези переможців конкурсу молодих композиторів і дитячого оркестру. Кожен знайде для себе щось цікаве на KharkivMusicFest!

Довідкова інформація

Віталій Алексейонок – головний диригент оркестру Мюнхенського університету. Лауреат конкурсу «MDR Conducting Competition-2018», диригував такими колективами, як оркестр Лейпцизького радіо, Staatskapelle Weimar, Lucerne Festival Strings, філармонійні оркестри міст Карлові Вари, Єна, Гота, Градец-Кралове та інших. Сезон 2016–2017 років – співпрацював з Оксаною Линів, разом з якою реалізував ряд проєктів як диригент та асистент.

Є засновником і художнім керівником ансамблю сучасної музики «ensemble paradigme».

Автор книжки про білоруський протест «Білі дні Мінська».

У червні 2021 року став арт-директором Міжнародного фестивалю класичної музики KharkivMusicFest.

За інформацією пресрелізу