zastavka

30 серпня Національний будинок органної та камерної музики представить унікальну програму української музики у Національній філармонії

Під керівництвом Богдана Пліша Ансамбль класичної музики імені Бориса Лятошинського виконає хорову симфонію-перформанс Євгена Петриченка «Осяяні чорним сонцем», а також «Opera Rustica» Євгена Станковича.

Свій твір Євген Петриченко присвятив воїнам світла, воїнам чорного сонця, які з прадавніх часів і донині боронять Україну-Русь від ворожої навали. Хорова симфонія-перформанс «Осяяні чорним сонцем» складається з восьми частин, де кожна презентує знакову пам’ятку Донеччини.

Перша та остання частини покладені на поезію Василя Стуса «Заходить чорне сонце дня», третя частина — «Розстріляний сонет» – на слова поета Миколи Чернявського, розстріляного в 1938 році «за злочини проти радянської влади». Друга, четверта, шоста й сьома частини змальовують художні та археологічні пам’ятки, які є справжніми символами Донбасу: «кам’яні баби», історія Рутченкового поля, мурал «Вчителька української мови та літератури» на багатоповерхівці в Авдіївці…

Головною ідеєю твору стало прагнення довести, що Донбас, попри усі стереотипи, є невід’ємною частиною саме української культури. Прем’єра симфонії відбулася 2021 року у Покровську Донецької області.

Другий твір програми – «Opera rustica», або «Сільські сцени» Євгена Станковича уперше прозвучав 2008 року. Це – камерна опера для сопрано, баса й оркестру на вірші Бориса Олійника. Вокальні партії не схожі на традиційні оперні арії, – їхню інтонаційну основу становить пісня. «Opera rustica» дуже демократична за музичною мовою, що робить її доступною широкому загалу.

30 серпня сольні партії у творі виконають солісти Національного будинку органної та камерної музики України Роман Лузан (баритон) та Іванна Пліш (сопрано).

Отже, 30 серпня (вівторок), 17:00, Національна філармонія України.

За інформацією пресрелізу