chervona-skrypka

Один із найвідоміших музичних інструментів – легендарна «Червона скрипка» роботи Антоніо Страдіварі вперше прозвучить в Україні 10 травня у Харкові

На сцені Палацу студентів Національного юридичного університету відома американська скрипачка Елізабет Піткерн зіграє із МАСО «Слобожанський» у концерті «Містична “Червона скрипка”». У програмі – Концерт для скрипки з оркестром Людвіга ван Бетховена та Симфонія № 4 Йоганнеса Брамса. Диригент – заслужений діяч мистецтв України Юрій Яковенко. Початок о 19 годині.

Для американської скрипальки концерт у Харкові стане першим в Україні.

Елізабет Піткерн почала навчатися грі на скрипці з 3-х років під керівництвом мами. Потім її вчителями були такі відомі музиканти, як Яша Бродський, Шмуель Ашкеназі й Роберт Ліпсетт. У 14 років вона вже грала в супроводі оркестру. А в 16 з Елізабет сталася подія, яка відіграла ключову роль у її житті. Юна скрипалька отримала в подарунок до Дня народження знамениту скрипку Страдіварі 1720 року, відому як «Червоний Мендельсон» або «Червона скрипка», котра, на думку фахівців, є однією з найкращих у великого майстра і справжнім акустичним дивом.

Інструмент їй купив дідусь на аукціоні Christie’s у Лондоні. «За збігом чи ні він відбувся у День Подяки, – згадує Елізабет, – і завжди цього дня я висловлюю вдячність за всі ті можливості, які у мене є». Відтоді Елізабет Піткерн вважає цю скрипку найбільш надихаючим наставником і другом у своєму житті. Вона є першим відомим музикантом, який приніс її у найвідоміші концертні зали світу. Разом із «Червоною скрипкою» Елізабет виступала на провідних сценах США – у Лінкольн-центрі, Карнегі-Холі, Концертному залі імені Уолта Діснея, а також на концертних майданчиках Італії, Франції, Німеччини, Великої Британії, Угорщини, Бразилії, Канади, Мексики, Австрії, Чехії та інших.

10/2006 Signing CD’s in Buck’s County, PA after a performance of the Beethoven Concerto.

Щиро вважаючи, що зустріч з інструментом не випадкова, Елізабет стверджує що її місія – поділитися чарівною красою звучання «Червоної скрипки» з людьми різного віку, професій і культур. Граючи на цьому унікальному інструменті, дивовижна історія якого стала основою сюжету оскароносного фільму «Червона скрипка», скрипалька говорить, що відчуває «ніби скрипка розповідає через музику свої історії».

Візит відомої мисткині в Україну відбудеться на запрошення музикантів – братів Олександра Дворніченка з України та Сергія Дворніченка, що живе в США. «Ідея запросити Елізабет в Україну виникла під час благодійного концерту “Класична феєрія” у грудні минулого року, – розповідає заступник директора МАСО “Слобожанський” Олександр Дворніченко. – Елізабет Піткерн відома в США не тільки як талановитий музикант, а і як меценат. Вона очолює фонд Red Violin, який надає стипендії музикантам-початківцям, а також є президентом і художнім керівником дитячого музичного табору Luzerne Music Center (LMC) в штаті Нью-Йорк, де здобувають музичну освіту обдаровані діти від 9 до 18 років». Тому, крім концерту, Елізабет, візьме участь у роботі дитячого благодійного конкурсу-фестивалю «Музична майстерня» як голова журі. Його переможець буде нагороджений безкоштовною 4-тижневою поїздкою в американський Luzerne Music Center вартістю $ 4 865.

«Оскільки Елізабет Піткерн активно допомагає молоді досягати творчих висот, дуже символічно, що її перший в Україні концерт відбудеться саме з “Молодіжним оркестром”», – вважає Олександр Дворніченко.

За матеріалами прес-релізу