Упродовж 9–25 жовтня триватиме традиційний, уже 27-й Міжнародний музичний фестиваль «Харківські асамблеї: противлення злу мистецтвом». Цього разу в режимі онлайн
З першого фестивалю 1991 року, присвяченого постаті Вольфганга Амадея Моцарта, асамблеї наполегливо рухаються у напрямку інтеграції української музичної культури в загальноєвропейський контекст. Підтвердженням визнання досягнень форуму стало членство в Європейській асоціації фестивалів (EFA-AEF). Адже фестиваль – це завжди яскраві зустрічі, несподівані відкриття, світові та вітчизняні прем’єри, майстер-класи, конкурси, наукові конференції з найактуальніших проблем розвитку суспільства й культури. У програмах заходу брали участь знані музиканти більше ніж із 30-ти країн світу. Нерідко саме запрошення на «Харківські асамблеї» відкривало для них Україну, нашу історію і культуру. Музою і художнім керівником фестивалю є його ініціаторка, засновниця, народна артистка України, професорка, кандидатка мистецтвознавства, ректорка Харківського національного університету мистецтв імені Івана Котляревського, Почесний громадянин міста Харкова Тетяна Вєркіна.
Кожного року фестиваль обирає героя – нинішні асамблеї присвячені 250-літтю від дня народження Людвіга ван Бетховена. Тож на нас чекають симфонічні та камерні концерти, котрі презентують творчість генія. Як завжди, у рамках фестивалю планується проведення наукової конференції на тему: «Бетховен та ХХІ сторіччя: європейській простір мистецької освіти» (22–23 жовтня).
На жаль, зважаючи на ситуацію у світі, фестиваль змушений був змінити формат: концерти проходитимуть у режимі онлайн-трансляцій, що об’єднають музикантів із багатьох країн світу – України, Іспанії, Швейцарії, Німеччини, Угорщини. Впевнені, що це не завадить поціновувачам класичного мистецтва приєднатись до нас, а навпаки – значно розширить коло слухачів.
Із нетерпінням чекаємо на концертні виступи запрошених митців: Костянтина Ліфшиця (Швейцарія), Вольфганга Манца (Німеччина), Юрія Насушкіна, Лідії Стратулат, Маргарити Ескарпа (Іспанія), Ференца Берната (Угорщина), Олега Безбородька, Марка Топчія, Назара Аддаті (Україна). Концертні вітання надійдуть також з Італії від маестро Ауреліо Канонічі та з Іспанії від фестивалю «Semana de Música Religiosa de Cuenca» та його артистичного директора Крістобаля Солєра.
Традиційно й харківські музиканти готують програми для прихильників. Так, симфонічний оркестр університету мистецтв виступатиме на відкритті та закритті події під орудою заслуженого діяча мистецтв України, маестро Юрія Янка. Солюватимуть заслужена артистка України Ганна Сагалова та Марія Бондаренко. Чекаємо на джазові імпровізації Сергія Давидова, навіяні музикою Людвіга ван Бетховена, концерти класів видатних викладачів ХНУМ імені Івана Котляревського: народної артистки України, професорки Тетяни Вєркіної і професорки Олени Щелкановцевої. Відбудеться імпреза стипендіатів Ротарі-клубів міста Харкова та ще багато цікавих творчих акцій.
Уже вп’яте у рамках фестивалю пройде Міжнародний конкурс музичного мистецтва «Харківські асамблеї» – унікальний проєкт в українському музичному просторі. Один із чотирьох музичних конкурсів України, що входять до Асоціації європейських музичних молодіжних конкурсів (EMCY). Заснований у 2016 році, конкурс є невід’ємною частиною фестивалю, тому члени журі також дають концерти і майстер-класи, а гала-концерт лауреатів завжди стає яскравою подією.
У конкурсі можуть брати участь музиканти широкого вікового спектра – до 40 років включно (а таких музичних змагань у світі небагато!). Щороку конкурс проходить у різних номінаціях для підтримки музикантів усіх спеціальностей. Цьогоріч оргкомітет ухвалив рішення провести його в онлайн-форматі для категорій «Фортепіано» та «Контрабас». Ми отримали заявки від учасників з Китаю, Німеччини, Австрії, Італії, США, Швейцарії, Ізраїлю, Литви, Коста-Ріки, Панами, України.
Дуже вдячні вельмишановним членам журі, які погодились підтримати наш конкурс. Серед них – усесвітньо відомі музиканти, окрім того, частина з них – випускники нашого університету. Піаністи: Мілана Чернявська (Німеччина), Костянтин Ліфшиць (Швейцарія), Тетяна Вєркіна (Україна), Юрій Кот (Україна), Євген Сковородніков (Канада), Дмитро Назаренко (США), Ганна Сагалова (Україна). Контрабасисти: Петру Іуга (Німеччина), Володимир Чекалюк (Україна), Антоніо Торрес Ольмо (Іспанія), Юрій Маркарян, Назарій Стець (Україна).
Партнерами фестивалю і конкурсу виступають VERE MUSIC FUND, Національна концертна агенція «UKR Artists», «Music-review Ukraine», програма «Культ-ура», «НН студія», фестиваль «Semana de Música Religiosa de Cuenca» (місто Куенка, Іспанія), Консерваторія імені Альфредо Казелли (місто Аквілла, Італія), Харківська державна академія дизайну і мистецтв, Управління інноваційного розвитку та іміджевих проєктів Харківської міської ради.
Оргкомітет «Харківських асамблей» висловлює щиру вдячність за незмінну підтримку Міністерству культури та інформаційної політики України, Голові Харківської обласної державної адміністрації Олексію Кучеру та Міському голові Геннадію Кернесу, під патронатом яких проходить фестиваль.
Трансляції концертів дивіться на офіційному каналі YouTube (www.youtube.com/c/KharkivAssemblies) та на сторінці www.facebook.com/kharkivassemblies/
За інформацією пресрелізу