Яким буде березень у Львівському органному залі?

68

Березень у Львівському органному залі – це місяць позитивної, життєдайної класичної музики, сповненої надії на краще: романтика Моцарта і Шопена на раритетному роялі; нова сакральна хорова музика від хору «Гомін»; безсмертний цикл «Пори року» Вівальді; сонати Бетховена, Моцарта й Ліста; органна музика про кохання, блискуча симфонічна класика

Уже 4 березня чоловічий хор «Гомін» презентує нову програму «Magnum Mysterium». Цей вечір покликаний довести, що духовна хорова музика – це не щось архаїчне. Вона жива й актуальна! У концерті звучатимуть твори молодого українського автора Андрія Нікітіна та італійського композитора й органіста Маноло Да Рольда.

8 березня радимо не святкувати Міжнародний день жінок, бо повинні цінувати їх щодня. Але натомість у цей день можна подарувати їм органну музику про кохання о 19:00. Органістка Світлана Позднишева готує концерт такої різноманітної, чарівної й надихаючої музики, як і сама любов. Або, до прикладу, о 21:00 того ж дня, здивувати максимально естетичним концертом із творів Шопена та Моцарта на роялі ХІХ століття. У виконанні провідного піаніста Львівського органного залу Андрія Макаревича звучатиме музика, слухаючи яку можна забути про все, крім любові й краси.

9 березня на концерті «”Пори року” Вівальді» у гостей органного залу буде можливість за годину пережити всі чотири сезони, якими їх уявляв композитор. Безсмертний цикл виконають органістка Світлана Позднишева та скрипаль Руслан Пащак.

Коли йдеться про класику, – це однозначно про золотий, або навіть блискучий стандарт! Саме такий концерт проведуть в Органному залі музиканти Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії під батутою Івана Остапович. Скрипкове соло від Марти Гереги. Симфонічний концерт «Блискуча класика» подарує настрій святкового чарівного Відня у творах Йоганнеса Брамса, Жоржа Бізе та Йоганна Штрауса.

Романтична, мрійлива, меланхолійна «Місячна соната» Людвіга ван Бетовена відома всім. Так само, як і третя частина моцартівської Сонати № 11 – знамените «Rondo alla Turca» («Турецький марш»). Та чи чули ви всі три її частини? Піаніст Андрій Макаревич, соліст Львівського органного залу, подарує таку можливість для гостей. 12 березня, у неділю, отримайте вечір релаксу під звуки рояля – найкращий фінал минулого й початок нового тижня.

У виконанні Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії прозвучить наступний концерт: «Угорські танці» Йоганнеса Брамса. 19 березня мотиви, записані композитором у великому збірнику мелодій, що налічує 21 номер, зачарують слухачів у Львівському органному залі, як за свого часу захоплювали європейців покоління Брамса. Диригуватиме Іван Остапович.

Березень проводжатимемо святковим концертом, приуроченим до Дня народження композитора всіх часів і поколінь – Йоганна Себастьяна Баха. Говорити про його постать можна багато, писати – ще більше. Але іноді варто просто почути. Адже сам композитор «закодував» у творах щось більше, ніж просто музику. 31 березня прийдіть послухати Баха за участю солістки Органного залу Надії Величко, симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії та дириґента Івана Остаповича. Це – саме те еталонне мистецтво, до якого хоч раз у житті повинен доторкнутися кожен.

Для відвідування подій Львівського органного залу прохання мати з собою документ, що посвідчує особу. У разі оголошення повітряної тривоги концерт буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.

Докладніше про всі події можна дізнатися на сайті Органного залу, а також на сторінках у Facebook та Instagram.

За інформацією пресрелізу