mazhuga-yuriy

Сьогодні, 13 квітня, виповнюється 90 років відомому актору театру і кіно!

Ювіляр – Юрій Миколайович Мажуга – народний артист України та СРСР, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, професор Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого, академік Національної академії мистецтв України.

Упродовж життя Юрій Миколайович створив чимало образів на театральній сцені й на екрані. Його акторська техніка – вкрай тонка, рухлива, гнучка. Багатобарвність, у якій органічно поєднуються суперечливість, контрастність, глибина і фарсовість – показові ознаки створених ним ролей.

Його дитинство продзвеніло в Києві і на Алтаї, в Макарові й Одесі. Батьки – інженер-землероб і вчителька – не заважали синові шукати себе. Професію актора Юрій одержав у Київському театральному інституті імені Івана Карпенка-Карого з рук унікальної людини, учня геніальних реформаторів радянського театру Костянтина Марджанова і Всеволода Меєрхольда – Володимира Неллі.

Усе життя він працював в одному театрі – Національному академічному театрі російської драми імені Лесі Українки. Кожна його роль вкарбовувалась у серце й пам’ять глядачів. Сценічна привабливість у поєднанні з витонченою, глибокою психологічною розробкою образу, широкий діапазон засобів акторської виразності, гостра характерність, щира ліричність завжди вивищували актора на рівень європейського масштабу. Висока професійна майстерність і значущість духовно наповненої особистості Юрія Мажуги цінувалися як незаперечний фактор високого вітчизняного театрального мистецтва.

Дружина Юрія Миколайовича, Марина Мажуга, була піаністкою й працювала викладачем по класу фортепіано Національної музичної академії України імені Петра Чайковського. Сам митець не раз називав її своїм головним порадником і янголом-охоронцем. Тож користуємося нагодою згадати зараз із вдячністю і її.

Отже, вітаємо Юрія Миколайовича з 90-річчям і бажаємо наснаги та успіхів! Многая-многая літа!! З днем народження!!!

За інформацією голови правління КМТВ НСТД України, народного артиста України Олексія КУЖЕЛЬНОГО