reneissanse

Третього липня легендарний Камерний оркестр «Ренесанс» під орудою головного диригента Василя КРЯЧКА нескореної Маріупольської філармонії закриє 34-й концертний сезон

Подія відбудеться у київському Будинку архітектора (вул. Грінченка, 7) о 19 годині.

Програму вечора ідеально підібрано для меломанів, які в одному концерті хочуть почути твори різних композиторів, епох і країн. Від Фелікса Мендельсона-Бартольді до Фантазій на теми пісень рок-гурту «Океан Ельзи», написаних сучасною українською композиторкою Богданою Фроляк.

На початку концерту прозвучить одночастинна Десята симфонія для струнного оркестру Мендельсон. Сучасники порівнювали його з Моцартом – він також був вундеркіндом: із дев’яти років виступав як піаніст у складі камерних ансамблів, у десять дебютував як вокаліст, полюбляв диригувати, а крім того – невпинно шліфував композиторську майстерність. У ранньому віці, від 12 до 14 років, він встиг написати 12 симфоній для струнного оркестру, одну з яких і виконає Камерний оркестр «Ренесанс».

У першій частині концерту пролунає також, мабуть, найвідоміший твір Самюела Барбера Адажіо для струнних. У 2004 році слухачі BBC назвали його одним із «найсумніших творів класичної музики». Сьогодні його звучання у концерті – суголосне нашому часові великих втрат і безмежного суму за всіма загиблими у цій жорстокій війні.

Проте з першими звуками Кончерто гроссо Антоніо Вівальді слухач перенесеться у світ витонченої гармонії та ідеальної краси, де є місце для справжнього драйву і непереможного натиску бароко, які передають через часовий простір життєствердну енергію нам – людям XXI століття, позбавленим цієї гармонійної рівноваги.

Перше відділення прикрасять солісти, відомі постійним шанувальникам концертних програм оркестру «Ренесанс» – Наталя Ляшенко й Андрій Рахманін (скрипка) та Сергій Казаков (віолончель).

Друге відділення заключного концерту сезону буде представлено творами сучасних українських композиторів: Токатою для струнних Володимира Стеценка, «Реквіємом-присвятою місту Марії» Золтана Алмаші та Фантазією на теми пісень рок гурту «Океан Ельзи» «Не твоя війна» Богдани Фроляк.

За інформацією пресрелізу

На головному фото – Камернний оркестр «Ренесанс» у Національній філармонії України. Автор – Д. Головченко

Посилання на відео:

Василь Крячок про життя в окупованому Маріуполі, трансформацію оркестру і зміни в команді: https://www.facebook.com/BookArsenal/videos/974436057111333

Сюжет-інтерв’ю Deutsche Welle «Як диригент із Маріуполя відроджує оркестр міста»: https://www.facebook.com/dw.ukrainian/videos/214363417756003