gromov-afisha

Відомий український піаніст Євген Громов у вівторок, 14 травня о 19 годині представить завершальну програму циклу «Спомин про Відень»

Останній третій концерт, що завершує сольний тематичний триптих-цикл «Спомин про Відень» сезону 2023–2024 років на сцені Колонного залу імені Миколи Лисенка Національної філармонії України, складається виключно з пізніх клавірних шедеврів чотирьох геніїв віденської класичної композиторської школи – Йозефа Гайдна (драматично-монументальні Варіації фа мінор), Вольфганга Амадея Моцарта (трагедійне Адажіо сі мінор і лірико-граціозне Рондо фа мажор), Людвіга ван Бетховена (меланхолійно-елегійні «Багателі», тв. 126) і Франца Шуберта (витончено-салонні «Німецькі танці»), а також низки останніх фортепіанних творів чотирьох видатних представників так званої Нової, або Другої віденської композиторської школи – Александра фон Цемлінського (пізньоромантичні Фантазії за віршами Демеля, тв. 9), Арнольда Шенберґа (серійно-додекафонічна Сюїта, тв. 25), Альбана Берґа (модерністична Соната, тв. 1) та Антона Веберна (серіально-пуантилістичні Варіації, тв. 27).

Слухачі, які відвідають імпрезу, матимуть унікальну можливість у рамках одного клавірабенду прослідкувати й відчути на найкращих зразках чи не весь той шлях, що його вторувала європейська класична музика за два з половиною століття розвитку з численними стилістичними змінами та розмаїттям жанрів і форм. Меломани простежать цей процес, починаючи з опоетизованих мотивів побутово-хатніх тональних мініатюр доби класицизму і романтизму через химерну атональну ностальгічність і гіпертрофовані жести експресіонізму до кришталевої прозорості звукових абстракцій музичного структуралізму.

За інформацією пресрелізу