Jaime Reis KCMD-1

Протягом 5–10 вересня у центрі культурних ініціатив «ІЗОЛЯЦІЯ» пройдуть перші події фестивалю сучасної академічної музики KCMD:Touchpoints/Точки дотику. Центральною постаттю заходів стане португальський композитор Жайме Рейша. За його участі відбудуться безкоштовні міжнародні майстеркласи з композиції, концерти і лекції електроакустичної та інструментальної музики.

Як учень Карлхайнца Штокхаузена та Емануеля Нунша, Жайме Рейша спеціалізується на електроакустичній музиці. Він – засновник фестивалю Dias de Música Electroacústica, в його активі 52 електроакустичні фестивалі у Португалії, Польщі, Сінгапурі та нших країнах. Митець уже мав нагоду виступати перед столичними інтелектуалами. У грудні минулого року в рамках Kyiv Contemporary Music Days він прочитав оглядову лекцію про творчість своїх вчителів. Цього разу маестро матиме більше можливостей для висловлювання.

7 вересня Жайме Рейша знову зосередиться на творчості свого вчителя Емануеля Нунша. На 8 вересня заплановано лекцію, тематика якої буде присвячена методам роботи з масивом динаміків направленого звуку parametric loudspeakers array. Їх спеціально привезуть із Португалії. До слова, організатори обіцяють доступ до апаратури усім відвідувачам заходу.

Окрім того, протягом п’яти днів триватимуть майстер-класи для молодих композиторів України та інших країн. Із 28 заявок, що надійшли до Kyiv Contemporary Music Days, було відібрано 12. Саме стільки студентів із семи країн світу матимуть нагоду створювати електроакустичні або інструментальні композиції у співпраці з Жайме Рейшем та музикантами Sed Contra Ensemble.

ReishaТвори Жайме Рейша та учасників майстер-класів прозвучать на концертах інструментальної та електроакустичної музики 9 і 10 вересня.

Учасники майстер-класів:
Adrian Laugsch (Польща-Німеччина),
Антоній Баришевський (Україна),
Argyro Koliogiorgi (Греція),
Артем Міронов (Україна),
Борис Логінов (Україна),
Carmen Ho (Великобританія),
Дмітрій Щукін (Росія),
Frej Wedlund (Швеція),
Настя Бєліцька (Україна),
Simone Castellan (Італія),
Tao Li (Китай/США),
Євген Орлов (Україна).

Місце подій – платформа культурних ініціатив «ІЗОЛЯЦІЯ» (вул. Набережно-Лугова, 8).

За інформацією прес-релізу.

На фото: лекція Жайме Рейша на Kyiv Contemporary Music Days. Грудень 2015 року