nabukko_Kyiv1

У березні Національна опера України порадує своїх шанувальників продовженням проекту «Українські оперні зірки у світі», а також прем’єрою опери «Флорія Тоска» Джакомо Пуччіні. Одразу дві запрошені солістки, зірки світової оперної сцени – Людмила Монастриська та Олена Бєлкіна – співатимуть у виставах цього місяця

З березня йтиме «Набукко» Джузеппе Верді з Людмилою Монастирською у ролі Абігайль. Прем’єрний показ цієї масштабної та яскравої вистави (одних лише костюмів ручної роботи було виготовлено понад 300 одиниць!) з успіхом відбувся трохи більше року тому (диригент-постановник – Микола Дядюра, режисер – Анатолій Солов’яненко, художник-постановник – Марія Левитська). Партію сильної та амбітної прийомної доньки царя Навуходоносора Абігайль виконала Людмила Монастриська. Численні хорові масові сцени «Набукко» (оперу через це називають іще хоровою драмою) поставив головний хормейстер Національної опери Богдан Пліш. У виставі 3 березня у головних партіях виступлять також Олександр Мельничук (Набукко), Сергій Ковнір (Захарія), Анжеліна Швачка (Фенена), Валентин Дитюк (Ісмаель).

10 березня в один вечір із «Алєко» Сергія Рахманінова іще раз покажуть «Моцарта і Сальєрі» Миколи Римського-Корсакова – оперу, прем’єра якої відбулася місяць тому із Валентином Дитюком (Моцарт) і Тарасом Штондою (Сальєрі). А на 11 березня запланований спектакль, який за 10 років свого існування вже встиг завоювати симпатії не лише київської та української публіки, а й удостоївся відзнак на зарубіжних оперних фестивалях. Його режисер-постановник Анатолій Солов’яненко 2011 року був нагороджений за нього Національною премією імені Тараса Шевченка. Це «Норма» Вінченцо Белліні. У головних партіях виступлять Ольга Нагорна (Норма), Сергій Пащук (Полліон), Сергій Магера (Оровез). На роль Адальжизи – молодої суперниці верховної жриці Норми – запрошено Олену Бєлкіну. Вона ж виконає головну партію в опері «Попелюшка» Джоаккіно Россіні 19 березня. Олена Бєлкіна, для якої ця партія стала зірковою (саме вона блискуче виконала головну роль в італійській екранізації россініївської опери, показаній у більш ніж 150 країнах світу), вже з величезним успіхом співала у київській «Попелюшці» у червні минулого року. Тож зараз у столичних меломанів знову з’явилася чудова нагода почути її чарівне колоратурне мецо. Не менш складні, віртуозні партії у цій опері виконають Богдан Тарас (Дон Маньїфіко), Сергій Пащук (Дон Раміро, принц Салерно), Олександр Бойко (Дандіні).

22 березня буде показана «Аїда» Джузеппе Верді з Людмилою Монастирською у головній партії. Партія Аїди є знаковою для співачки, адже саме з неї Людмила Монастирська розпочала своє блискуче сходження і дотепер з незмінним успіхом виконує її на кращих оперних сценах, отримавши титул найкращої Аїди світу. Головні партії у цьому спектаклі також виконають Андрій Романенко (Радамес), Сергій Магера (Рамфіс), Богдан Тарас (Фараон).

А 31 березня (а також 1 та 9 квітня) на київську публіку очікує чи не найбільша прем’єра сезону – «Флорія Тоска» Джакомо Пуччіні. Цю прем’єру приурочено до 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Італійською Республікою та до 60-річчя Римського договору (Договору про заснування Європейської Спільноти). Головну партію виконає знову ж таки Людмила Монастирська. Для якої ця партія є також визначною: у 2010 році Монастирська з величезним успіхом дебютувала у Берлінській опері, в останній момент замінивши солістку основного складу. Після вистави вона відразу отримала ангажемент від фестивалю Пуччіні у місті Торре-дель-Лаго. Режисер-постановник спектакою – Анатолій Солов’яненко, диригент-постановник – Микола Дядюра, художник-постановник, художник костюмів – Марія Левитська. Це іще один спільний українсько-італійський мистецький проект у співробітництві з Посольством Італії в Україні та Італійським інститутом культури в Україні.

За матеріалами прес-релізу

Фото надані прес-службою Національної опери України