lyniv1

2 березня гостею Національної філармонії України стане диригент Баварської державної опери Оксана Линів. Під її орудою Національний камерний ансамбль «Київські солісти» виконає програму з творів Дворжака, Порпори, Доуленда, Бріттена та Алмаші

Наша співвітчизниця, диригент, чия вельми успішна кар’єра у Європі нещодавно увійшла у новий виток – вона виграла конкурс на посаду головного диригента Опери та філармонійного оркестру австрійського міста Ґрац на сезон 2017–2018, порадує і здивує київських меломанів незвичною програмою, більшість позицій якої складають досить рідко виконувані у нас твори. Зокрема, це будуть шедеври зрілого італійського та раннього англійського бароко – а саме арія «Alto Giove» («Високий Юпітере») з опери «Поліфем» Ніколо Порпора та одна з «меланхолійних пісень» англійця Джона Доуленда «Flow My Tears» («Течуть мої сльози»).

Британську лінію продовжить вокальний цикл «Осяяння» («Les Illuminations») Бенджаміна Бріттена на вірші Артюра Рембо – надзвичайний ранній твір молодого композитора на фантастичні вірші іще молодшого поета, котрий відмовився від традиційних способів і форм віршування, прагнучи бути «ясновидцем» у поезії.

Українську частину концерту утворить камерна кантата Золтана Алмаші «З зелених думок одного лиса» для голосу, скрипки та ударних на вірші Богдана-Ігоря Антонича – тонка поетична паралель-діалог із «Les Illuminations» Рембо та Бріттена.

Окремо слід сказати і про виконавців. Цикл Бріттена, котрий існує у версіях для тенора і для сопрано, співатиме солістка Національної опери України, сопрано Сусанна Чахоян. Щодо творів Порпори, Доуленда та Алмаші, їх виконає молодий співак (контратенор) та інструменталіст (скрипаль) Віктор Андійченко. Він відомий широкій публіці завдяки участі у таких телевізійних талант-шоу, як «Україна має талант» та «Минута славы». У кантаті Алмаші він виступить одночасно як співак та скрипаль, що гратиме, чергуючи класичну та народну манеру.

Початок – о 19.00