«Божичі»: автентичне Різдво

58
Share Button

10 січня ансамбль української автентичної музики «Божичі» запрошує на різдвяний концерт до Національної філармонії України.
Для гурту Божих людей, котрі несуть у світ Божественні одкровення, закладені у народних творах, – саме так бачать мету своєї діяльності учасники ансамблю – вже стало доброю традицією колядувати у стінах філармонії. Поділитися з громадою різдвяною радістю для «Божичів» – справа особлива. Адже Різдво – це день народження колективу, який виник 7 січня 1999 року. Тодішні його учасники були студентами Національної музичної академії України. Нині – усі вони знані в Україні науковці, виконавці, організатори й учасники численних мистецьких проектів: Сусанна Карпенко, Ілля Фетисов, Анна Архипчук, Марія Кудрявцева (Фірсова), Ірина Борисенко (Корінь), Валерій Гладунець.
Гурт «Божичі» вивчає і відтворює вмираючу нині старовинну пісенну й танцювально-інструментальну традицію України. З цією метою учасники колективу проводять фольклорно-етнографічні експедиції, під час яких власне і фіксують народні зразки. На сьогодні вони побували у більшості областей України, відвідали навіть АР Крим, де записували кримськотатарський фольклор.
Окремою ділянкою роботи колективу є дослідження народних танців. Для того, аби навчити виконувати народні танці якомога більше людей, «Божичі» створили 2005 року «Школу традиційного народного танцю» – перший в Україні постійно діючий клуб автентичного народного танцю.
Окрім дослідження і пропагування автентичного українського фольклору в активі «Божичів» також низка резонансних альтернативних проектів. Так, у 2001 році учасники гурту спільно з режисером Владом Троїцьким створили виставу «В пошуках втраченого часу… Життя», яка отримала театральну премію «Київська Пектораль-2001» (у номінації «найкраща вистава малої сцени»). Згодом ансамбль брав участь у виставі Андрія Приходька «Аз», яка ставилася на сцені Театрального центру НаУКМА.
Гурт «Божичі» та окремі його учасники задіяні у проектах Олега Скрипки, Дмитра Найдича, Алли Загайкевич, рок-групи «Гайдамаки», виступають на фестивалях в Україні та Європі, мають чималу дискографію.
Попри широту творчих інтересів «Божичі» все ж спеціалізуються на вивченні та виконанні автентичного фольклору Лівобережної України. Старі та нові пісні з репертуару ансамблю – різдвяні співи, псальми, протяжні та жартівливі пісні, народні романси і канти саме з цього регіону нашої держави матимуть змогу почути відвідувачі філармонії 10 січня. Також у концерті візьмуть участь дитячий фольклорний ансамбль «Райгородок», традиційний барабанщик із Київщини Валентин Михайлович Давиденко. Бонус вечора – проект Сусанни Карпенко «Візерунчасті пісні» і майстер-клас з українських сільських танців у антракті.
Тож, запрошуємо на різдвяний концерт в автентичному стилі. Початок о 19:00. Квитки – у касах Національної філармонії України.

Валентина КУЛИК

Share Button