Градації голосу на Sound. Voice. Silence

42
Share Button

21 листопада відбудеться черговий вечір Лабораторії музики і театру «Sound. Voice. Silence» спільного проекту Нового театру на Печерську і Sed Contra Ensemble. Тема зустрічі – можливості голосу в контексті театральних практик

Для участі в проекті спеціально запрошені дві унікальні й несхожі вокалістки – Назгуль Шукаєва та Наталія Сербіна. Екстремальний авангардний спів Назгуль Шукаєвої та український автентичний вокал Наталії Сербіної окреслять різні полюси експериментального простору, в якому відбуватиметься дослідження кордонів можливостей голосу як універсального інструмента музиканта та актора. Вечір проходитиме у лабораторному форматі, де практика співу та акторського читання у відкритих етюдних формах стане спробою зазирнути у приховані механізми людського голосу. Спільний пошук різних методів роботи з голосом через поєднання музики і театру, вивчення тілесності як основи формування звуку має на меті віднайдення нових способів взаємодії між акторами та музикантами.

Серед учасників експериментальної зустрічі – актори театру Тетяна Зеленська, Володимир Бугай, Олександр Васін, а також музиканти ансамблю Sed Contra Ensemble Маріана Скрипа, Жанна Марчинська, Сергій Вілка і Віталій Кияниця.

Куратори «Градацій голосу» – Олександр Крижанівський, Андрій Мерхель
Початок – 19:00 Новий театр на Печерську Київ, вул. Немировича-Данченка, 5
Вхід 80 грн.

nazgul_2Назгуль Шукаєва – казахсько-українська співачка, єдина в Україні вокалістка, що володіє технікою горлового співу «кай». Широкий діапазон та різноманітні технічні можливості голосу Назгуль дають їй змогу виконувати як автентичний фолк, так і джаз, і авангардну сучасну музику. Була неодноразовою учасницею фестивалів «Jazz Koktebel», «Контрасти» у Львові, «Барви музики ХХ сторіччя. Авангард. Класика. Джаз» у Вінниці, «Трипільське коло», «Країна мрій», «Музичні прем’єри сезону». Плідно співпрацює із сучасними українськими композиторами – Святославом Луньовим, Вітою Полевою, Оленою Леоновою, Аллою Загайкевич, бере участь у театральних постановках (одна з останніх – «Іфігенія у Тавриді» від Dollmen Theater Company на Гогольфест’2015). Відома також як солістка етно-джазового проекту «Asia Tengri».

serbina1Наталія Сербіна – українська етномузиколог та співачка, лірниця, виконавиця української традиційної музики, кандидат мистецтвознавства. Виступає із сольними концертами та майстер-класами з українського автентичного співу в Україні, Росії, Грузії, Польщі, є неодноразовою учасницею фольклорних фестивалів та наукових форумів у цих країнах. Серед її численних спільних проектів – виконання твору «Stratum» Андрія Мерхеля разом із ансамблем солістів «Київська камерата» у рамках циклу «Етносучасність ІІІ», програма із пізньої пісенної лірики «Нащо тебе я покохала» в дуеті з піаністом-імпровізатором Романом Колядою.

Sed Contra Ensemble створено у 2013 році за ініціативою композиторів Сергія Вілки, Віталія Кияниці та Андрія Мерхеля. Ансамбль виконує камерну музику ХХ–ХХІ століть, представляє серії концертів музики молодих композиторів, проекти нової імпровізаційної та електронної музики. Колектив брав участь у фестивалях «ГогольFest», «Два дні та дві ночі нової музики”, «Київ Музик Фест», «Lviv Hindemit Fest», «Музичні прем’єри сезону», у форумі «Донкульт», міжнародному проекті «The interaction of dance and music», проектах «EM-VISIA», «Alliance 22», «Sonor Continuus». З 2015 року Sed Contra Ensemble співпрацює з Новим театром на Печерську. Серед спільних проектів – спектакль «Гессе. Притчі» і Лабораторія музики і театру «Sound. Voice. Silence».

Share Button