INSO-Львів: концерт-відкриття сезону 2015–2016

28
Share Button

17 вересня у Львівській обласній філармонії з програмою «United by Music for a Better World» («Об’єднанні музикою заради кращого світу») виступатиме Молодіжний академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів».

Основу цього виконавського колективу, як відомо, складає талановита молодь, а тому в оркестрі панує особлива творча аура, вміння слухати і розуміти одне одного. Вже 15 років поспіль «INSO-Львів» відкриває слухачам усього світу невідомі сторінки української та зарубіжної музики різних часів та епох.

Ось і цього разу шанувальники класичної музики почують твори композиторів різних країн та культур. Відкриє вечір твір Світлани Азарової, української композиторки, яка нині мешкає у Нідерландах. Світлана є учасницею численних міжнародних культурно-мистецьких проектів, пише музику для українських та закордонних оркестрів. Зокрема, увертюру «Mover of the Earth, Stopper of the Sun», що звучатиме у концерті, було написано в 2011 році на замовлення Національного оркестру Іль-де-Франс (Orchestre National d’Île de France (ONDIF). Цей твір став присвятою геніальному польському астроному Миколаю Копернику, який свого часу здійснив справжню революцію в розумінні місця Землі у Всесвіті, «зупинивши» Сонце і «зрушивши» Землю.

Тему світобудови та ролі митця у перетворенні макрокосму у програмі вечора продовжить лірична п’єса «Мрії» (1898 р.) Олександра Скрябіна.

Друге відділення відкриє Концерт для туби з оркестром вірменського композитора Олександра Арутюняна (1920 – 2012). Свій твір автор присвятив американському віртуозу-тубісту Роберту Бобо. Соло в цьому емоційному та яскравому творі виконає молодий талановитий тубіст із Німеччини Оле Хайланд.

На завершення імпрези прозвучить симфонічна фантазія Ріхарда Штрауса «Легенда про Йосипа» Ріхарда Штрауса. Написана 1914 року на замовлення Сергія Дягілєва як музика до балетної вистави нині вона переважно звучить у концертному виконанні.

Додамо лише, що у мандрівку музикою новітньої епохи слухачів поведе Анна Скрильова, диригент із Німеччини, ініціатор європейського проекту «Classic for Peace» (Класика заради Миру), в рамках якого і відбудеться концерт у Львівській обласній філармонії.

За інформацією прес-релізу

Share Button