Сучасна українська музика у Литві

43
Share Button

18 та 19 вересня у Вільнюсі пройдуть концерти під спільною назвою «Сучасна музика з України»

Ключовою постаттю імпрези 18 вересня стане Борис Миколайович Лятошинський, 120-річчя з дня народження якого відзначається цього року. Твори класика української музики ХХ століття, без впливу якого навряд чи відбувся би український музичний авангард, постануть в оточенні творів його учнів – Віталія Годзяцького, Валентина Сильвестрова, Євгена Станковича, Освальдаса Балакаускаса. Окрім безпосередніх учнів Лятошинського у програмі «Лятошинський та його школа» заплановано також твір Золтана Алмаші, пов’язаного із ним через свого вчителя, Євгена Станковича.

19 вересня у концерті «Експериментальна нова музика» литовській публіці буде запропоновано опуси семи українських авторів – Олександра Щетинського, Вікторій Польової, Богдана Сегіна, Максима Коломійця, Анни Корсун, Анни Аркушиної, Артема Нижника.

Куратором проекту є відомий український баяніст Роман Юсипей, котрий також візьме участь у концерті 19 вересня. Більшу частку виконавського навантаження узяли на себе литовські артисти, що співпрацюють з Lithuanian Ensemble Network – організацією, що поєднує різноманітні ансамблі та колективи сучасної музики (власне, за сприяння Lithuanian Ensemble Network стало можливим проведення цього проекту). До концертів випущено вельми презентабельний буклет литовською та англійською мовами з інформацією про композиторів, твори, що звучатимуть, та виконавців.

На головному фото: Музиканти Lithuanian Ensemble Network

 

Share Button