JAZZ KOLO представить у Львові програму «Різдво»

49
Share Button

Традиційно зима у місті Лева почнеться під звуки доброго джазу.

9 січня Ігор Закус та його проект JAZZ KOLO представлять нову програму «Різдво». Звучатимуть джазові обробки українських колядок і щедрівок, а також авторські п’єси Ігоря Закуса та Олега Пашковського.

Ігоря Закуса справедливо вважають найкращим бас-гітаристом України. У його музиці присутні віртуозна техніка, виразна мелодика і справжня українська співучість поряд із виваженістю саунду міжнародного рівня.

Музикант народився у Червонограді, закінчив Львівське музичне училище та Львівську національну музичну академію імені Миколи Лисенка як гобоїст, паралельно займався бас-гітарою. Стилі, у яких нині працює Ігор, – funk-fusion, smooth, рор-jazz. Він творчо співпрацював з Оксаною Білозір, Іриною Білик, групою ВІА Гра.

image description
Афіша концерту

За словами самого музиканта, «Проект Jazz-Коло – концерти українських джазових виконавців, які записують на аудіо- та відеоносії. Український джаз на DVD – уперше в Україні. Це велика підтримка української музики».

У новій програмі, окрім Ігоря Закуса (бас-гітара) й Олега Пашковського (клавішні), братимуть участь Орхан Агабейлі (перкусія) та Аніко Долідзе (вокал).

Ремарка: джаз – це стиль музики, котрий виник на межі ХІХ і ХХ століть. Етимологія слова містить, зокрема, звороти: jazz around (блукати, мандрувати) й jazz up (впадати у веселий стан). Як музичний термін, слово jazz уперше з’явилося близько 1915 року у зв’язку з оркестром «білих» музикантів, що грав у новоорлеанському стилі, пізніше – в назві новоорлеанського оркестру Тома Брауна – «Том Браун Диксиленд Джаз Бенд». Невдовзі термін «джаз» швидко поширився у Північній Америці, а згодом і по всьому світу.

Тож святкуймо джазове Різдво разом у Концертному залі імені Станіслава Людкевича Львівської обласної філармонії!

Початок о 18 годині.

За матеріалами прес-релізу

Share Button