Конкурс Володимира Горовиця 2016

97
Share Button

ХІ Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця після двохрічної перерви нарешті відбудеться навесні цього року у Києві. Прийом заявок на участь триває до 10 лютого

Ця новина, без сумніву, порадує багатьох українських меломанів, і не лише тому, що київське весняне музичне життя поповниться захоплюючими концертними марафонами юних віртуозів. Кервіництво конкурсу протягом довгих років домагалося того, щоб конкурс пам’яті Володимира Горовиця увійшов до Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів (WFIMC), членство у якій визначає особливий статус і вагомість у всесвітньому рейтингу змагань музикантів. А домігшись включення до WFIMC (до речі, конкурс Горовиця є єдиним в Україні конкурсом, членом WFIMC!), змушене було двічі переносити конкурс – у 2014 та 2015 роках, у зв’язку зі складною ситуацією в нашій країні. Третя поспіль відміна конкурсу означала би для нього втрату членства у WFIMC.

Змагання триватиме з 21 квітня до 5 травня 2016 року і проходитиме у групах: молодшій (учасники від 9 до 15 років) та середній (від 14 до 19 років). Виступи групи «Горовиць-Дебют», куди допускаються учасники до 14 років, відбуватимуться до початку перших турів молодшої та середньої груп, тобто з 21 до 25 квітня.

Заявки приймаються до 10 лютого. Лише претенденти на участь у старшій групі мають надіслати разом із пакетом необхідних документів відеозапис власного виступу, зроблений не раніше 2015 року, із творами за вибором конкурсанта та із обов’язковим виконанням одного віртуозного етюда. Це відео є підставою для кваліфікаційного відбіркового туру.

Серед програмних вимог першого туру молодшої та середньої груп – виконання твору українського композитора, а в переліку концертів для фортепіано з оркестром, передбачених на вибір для третього туру, серед інших зазначені «Слов’янський концерт» Бориса Лятошинського, концерти Левка Ревуцького та Мирослава Скорика.

Про умови участі у конкурсі – розміри вступних грошових внесків, перелік документів, програмні вимоги – детальніше можна дізнатися на сайті конкурсу http://www.horowitzv.org

Молодша група – http://www.horowitzv.org/eng-home/xi-competition/junior-2016.html

Середня група – http://www.horowitzv.org/eng-home/xi-competition/2016interm.html

«Горовиць-Дебют» – http://www.horowitzv.org/eng-home/xi-competition/hor-deb-2016.html

Оформлення оn-line заявки на участь – http://www.horowitzv.org/eng-home/xi-competition/application_form.html

Share Button