afisha

Що поєднує Шопена, Бетховена, Брамса, Ґріґа та Дебюссі, окрім того, що вони геніальні композитори? Їхні музичні композиції фігурують на сторінках творів відомого норвезького письменника, композитора і піаніста Кетіля Бйорнстада

Музика з книг – неочікуваний формат представлення прози, який допоможе розкрити глядачам особливу атмосферу роману «До музики». Чуттєві розмови про книгу з перекладачкою Наталею Іваничук і модераторкою Мар’яною Савкою у поєднанні з музичними етюдами Кетіля Бйорнстада та живим фортепіанним виконанням творів, які не раз зринають на сторінках роману – цей літературно-музичний вечір однозначно зачарує вас.

Роман «До музики» занурює читача у складний емоційний світ молодих піаністів, які товаришують, конкурують, знемагають під постійним тиском батьків, учителів, критиків і власних амбіцій. Понад усе вони люблять музику, яка стала для них життям, мірилом успіху, спортом, єдиним сенсом.

Кетіль Бйорнстад

Головний герой – юний Аксель Віндінґ живе музикою, своєю грою відсторонюється від почуттів і жалів, які його спіткали, втрати мами й сім’ї, котра розпалася після маминої загибелі. Аксель відчуває як витончується і вислизає між пальцями його кохання, зникають одна за одною дорогі йому речі. Єдине, що залишається хлопцеві, – це музика, яку він хоче підкорити. «До музики» – роман про дорослішання, смерть, кохання і насилля, безпорадність і пристрасть.

Під час музичної частини заходу відомий львівський піаніст-віртуоз Андрій Макаревич представить публіці твори Бетховена, Шопена, Брамса, Ґріґа та Дебюссі – яскраву музику, що з перших нот занурює у прекрасний світ рафінованого мистецтва. Зокрема прозвучать: «Революційний етюд» Шопена, «Місячне сяйво» з «Берґамаської сюїти» та «Дівчина з лляним волоссям» Дебюссі, «Вальдштайн-соната» Бетховена, «Весільний день у Трольгауґені» Ґріґа, Опус 119 Брамса – твори, які вплинули на життя головних героїв роману «До музики».

Тож запрошуємо усіх любителів якісної прози й класичної музики 26 лютого о 19.00 до Львівського органного залу (вул. Степана Бандери, 8). Вхід вільний.

Більше про книжку: https://goo.gl/AqJUkE.

За матеріалами сторінки ФБ