Концертний березень від Володимира Рунчака

46
Share Button

Концертну серію “Нова музика в Україні”, започатковану багато років тому відомим українським композитором, диригентом, баяністом, організатором концертів і фестивалів Володимиром Рунчаком, добре знають шанувальники сучасного музичного мистецтва. Друга половина березня буде позначена одразу двома значними подіями від маестро

Так, у суботу, 19 березня відбудеться творчий вечір Володимира Рунчака. У програмі — камерні композиції автора для фагота, баяна, саксофона соло і в ансамблях різних складів. Серед них, зокрема, — твори зі вже звичними для Рунчака епатажними назвами: “Дайте дві Шевченківські премії всім, хто хоче мати одну!” для двох саксофонів, “Музичка для маршрутки “Пекін — Київ (конса)” для саксофона й плівки, Homо ludens XI або кілька SMS-ок для фаготиста і слухачів та інші. Але найголовніше, звичайно, не заголовки, а музика. І насамперед її ми запрошуємо послухати у цьому концерті, котрий розпочнеться о 19 годині. Виконавці — лауреати міжнародних конкурсів Дмитро Гладун, Олександр Водик, Олександр Сєдін (фагот), Іван Биков (баян), Лідія Водик, Дарія Шутко (фортепіано), Роман Фотуйма, Артем Голоднюк (саксофон).

afisha

26 і 27 березня відбудеться IV Всеукраїнський фестиваль «День українського баяна і акордеона», ініціатором якого свого часу так само був Володимир Рунчак. Упродовж двох днів із 12 до 22 години у режимі нон-стоп звучатиме музика для баяна чи акордеона соло або ансамблів за участю цих інструментів. Виконавці — музиканті з різних куточків України: Київ, Запоріжжя, Одеса, Полтава, Черкаси, Луганськ, Харків, Житомир, Донецьк, Львів, Херсон. А також гості з Польщі, Іспанії та Хорватії, що свідчить про вихід форуму на міжнародний рівень, котрий відображено й у підзаголовку в афіші: “Київський міжнародний марафон баянно-акордеонної музики”.

Локація усіх імпрез — Концертний зал Національної спілки композиторів України в Києві, який уже давно став важливим центром музично-концертного життя української столиці.

Тож пропонуємо проводити вихідні цікаво — з музикою!

Ольга ГОЛИНСЬКА

Share Button