press-konf

21 травня 2019 у Києві пройшла перша прес-конференція Leopolis Jazz Fest-2019 – міжнародного джазового фестивалю open-air із великою фан-зоною, основними трьома сценами (Головна сцена імені Едді Рознера – вхід за квитками; сцени Площі Ринок і Палацу Потоцьких – вхід вільний) та врученням щорічної Міжнародної музичної премії «Leopolis Jazz Music Awards» імені Едді Рознера

Протягом 5 днів, з 26 до 30 червня 2019 року, на фестивалі виступлять близько 300 музикантів із 15 країн світу. Працюватимуть дві безкоштовні пікнікові зони з трансляцією на великих світлодіодних екранах концертів сцени імені Едді Рознера.

Уперше на Leopolis Jazz Fest з’явиться новий партнер – найбільша платформа українських брендів «Всі. Свої», яка налічує близько 2000 локальних виробників, – і розташується у всіх зонах фестивалю.

Відомо, що «The Guardian» включив Leopolis Jazz Fest до топ найкращих фестивалів Європи. Щороку його відвідують: понад 100 музикантів зі США, Великої Британії, Швеції, України, Італії, Франції, Австрії, Швейцарії, Ізраїлю, Німеччини, Туреччини, Канади, Польщі, Данії, Литви, Люксембургу, Угорщини; більше 100 000 гостей з України та іноземних держав; близько 200 акредитованих журналістів.

Як і в минулі роки, телеканал MEZZO (55 мільйонів передплатників, понад 60 країн світу) і популярна британська радіостанція Jazz FM UK вестимуть запис і трансляцію концертів фестивалю.

Хедлайнери Leopolis Jazz Fest 2019 року – Snarky Puppy, Diana Krall із зірковим складом музикантів (Joe Lovano, Marc Ribot, Robert Hurst і Karriem Riggins), Kenny Barron, Chick Corea. У концерті Bobby McFerrin братимуть участь близько 80 осіб: хор студентів Львівської національної музичної академії, група ManSound, United People, Jamala, LAUD, Laura Marti, Kristina Marti, Оля Чернишева, Ліза Байрак та Уляна Голіней.

Спецподії: 28 червня у День Конституції України – концерт на площі Ринок, у якому виступатимуть ТНМК, Схід-Side і біг-бенд Деніса Аду з ексклюзивним шоу «Jazzy DeLuxe»; 30 червня – футбольне свято пам’яті Андрія Баля і з нагоди 125-ї річниці Львівського футболу.

28 і 29 червня працюватимуть мультижанрові сцени Street music by Leopolis Jazz із глядацьким голосуванням і визначенням найкращих.

Усі 5 днів триватимуть кінопокази з колекції Леоніда Гольдштейна, а містом курсуватиме легендарний автобус-кабріолет «Borjomibus» із джазменами на даху.

Наталія Горбачевська, виконавчий директор Leopolis Jazz Fest:

– Мене часто критикують за те, що я прагну трохи розширити територію із включенням популярної музики на Leopolis Jazz Fest. Ми усвідомлюємо, що не всі люди в залі відповідно підготовлені слухати джаз, і певний баланс потрібен. Люди мають отримувати щось для задоволення, а щось – для власної освіти й розвитку. Багато хто з гостей уперше їде на фестиваль зі словами «джаз мені не подобається», а повертається зі словами «якщо джаз такий, то це мені подобається!» І є ще гарні новини для слухачів – в Google Play скоро з’явиться додаток Leopolis Jazz Fest, ми його вже завершуємо.

До співпраці долучилися львівські турагенції, які організовують спецтури на фестиваль для відвідувачів із різних країн світу. Наразі з деяких країн Європи прихильники фестивалю приїздять цілими автобусами.

Олексій Коган, арт-директор Leopolis Jazz Fest:

Гарна ідея – включити виступи найкращих дитячих джазових колективів України до програми фестивалю. Якщо з’являться люди, які це фінансуватимуть – чому б ні! Поки що ж фінансування працює за саркастичним висловом «все лишнее – детям».

Пам’ятаєте, був широко відомий в Україні дитячий джазовий фестиваль «Атлант»? Хто його спонсорував? Білоруси, а не українці! Отже, шукайте можливості – ми залюбки підтримаємо!

Я людина довірлива, і думав що дружба між фестивалями-побратимами має виглядати так: ми запрошуємо ваших артистів до нас, а ви наших – до себе. Але наразі виходило, як у Жванецького – «современная дружба предполагает наличие одного дружащего».

Усі хотіли продавати й не були готові купувати. Але сьогодні в нас уже є гарні зв’язки з фестивалями у Польщі та йдуть успішні перемовини з фестивалями кількох інших країн, наприклад, із Chicago Jazz Fest. Узагалі, наявність на фестивалі гарного біг-бенду і чудового симфонічного оркестру (INSO-Lviv. – Ред.) засвідчує надзвичайно високий рівень можливостей Leopolis Jazz Fest.

Отже, чекатимемо Leopolis Jazz Fest 2019 уже за місяць!

Анна АРХИПОВА
Фото Олександра ЗУБКА