Літо з музикою

11
Share Button

Цими вихідними у столиці розпочнеться щорічний міжнародний фестиваль «Київські літні музичні вечори».

Відкритий, демократичний і, водночас, філармонійного рівня, цей мистецький форум є невід’ємною складовою музичного життя міста протягом усього літнього періоду. Його концерти відбуваються щосуботи і щонеділі на Літній естраді Центрального парку культури і відпочинку.

Фестиваль, з одного боку наслідує європейським звичаям проведення імпрез на відкритих сценічних майданчиках, а з іншого – відроджує традиції концертного життя столиці першої половини ХХ століття. Згадаймо, що у двадцяті роки у Центральному парку з просвітницькими концертами для найширших верств населення виступали такі видатні музиканти, як Олександр Глазунов, Сергій Прокоф’єв, Володимир Горовиць, Натан Мільштейн, диригували Рейнгольд Глієр, Фелікс Блюменфельд, а в п’ятдесяті роки із серією світової музичної спадщини виступав Натан Рахлін.

Форум знайомить киян і численних туристів із творами класичних і сучасних композиторів, що звучать у виконанні симфонічних, камерних, духових оркестрів, ансамблів, хорових і джазових колективів та солістів.

За час існування у концертах «Київських літніх музичних вечорів» взяли участь солісти та колективи з Австрії, Бєларусі, Вірменії, Великої Британії, Греції, Естонії, Ізраїлю, Іспанії, Італії, Казахстану, Китаю, Кореї, Латвії, Литви, Македонії, Мексики, Нідерландів, Нової Зеландії, Норвегії, Польщі, Росії, Сербії, США, Туреччини, Франції, Югославії, Японії.

Цьогорічний вже сімнадцятий за ліком фестиваль, організований Міжнародним благодійним фондом конкурсу Володимира Горовиця, Київською міською державною адміністрацією та Міністерством культури України, пропонує шанувальникам мистецтва різноманітну концертну програму. Першого липневого вікенду на Літній естраді виступить Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України. У виконанні цього колективу під орудою Назара Якобенчука прозвучать твори Йоганна Себастьяна Баха, Джоакіно Россіні, Ріхарда Ваґнера, Жоржа Бізе, Моріса Равеля та інших.

Тож запрошуємо киян і гостей столиці що вихідних до Центрального парку культури і відпочинку.

Початок концертів о 18 годині. Вхід – вільний.

Share Button