Фелікс Пейклі в Україні

35
Share Button

Відомий норвезько-американський джазовий кларнетист виступить зі своїм квартетом 2 липня у Великому залі Національної музичної академії України та 4 липня в Одесі у залі Одеської кіностудії.

З часів легендарного Бенні Гудмена Фелікс Пейклі (Felix Peikli) є одним із найіменитіших кларнетистів у світі джазу. Музикантська біографія цього 25-річного джазмена (нар.1990 року) нагадує кар’єру вундеркінда: він розпочав грати на кларнеті з восьми років, вперше з’явився на джем-сесії джазового фестивалю в Осло 2002 року, виступивши у присутності такої зірки джазу, як Джо Ловано (Joe Lovano). У 2005-му виграв «National Dream Prize» на національному телебаченні, отримав стипендію від конкурсу «Kjempesjansen», ставши репрезентантом національного джазу. Вчився у Berklee College (Бостон) та деяких інших престижних навчальних закладах. Під час навчання в Бостоні грав з багатьома провідними джазовими музикантами, такими як Frank Tiberi, Harry Skoler, Terri Lyne Carrington, Danilo Perez, John Patitucci, Greg Osby, Joe Lovano, Dave Liebman, John Clayton, Eddie Gomez, Herbie Hancock, Jimmy Heath, Wayne Shorter, Ralph Peterson Jr, та іншими. У серпні 2010 року відбувся його перший міжнародний тур зі своєю групою «The Felix Peikli Quintet».

На концертах у Києві та Одесі меломани почують переважно джазові стандарти, інтерпретовані новим колективом Пейклі «The Felix Peikli Quartet» – по-музикантськи якісну та комфортну музику у стильовому діапазоні від хард-бопа до кула. Імпрези пройдуть у рамках міжнародного фестивалю «Ukraine Jazz Summer 2015», що вже втретє проводиться в Україні за ініціативою продюсера та музиканта, басиста Арка Овруцького.

Share Button