«Набукко»: прем’єра у Національній опері, дубль другий

19
Share Button

31 березня Національний академічний театр опери та балету України імені Тараса Шевченка запрошує на прем’єру опери Джузеппе Верді «Набукко» – твору, який, за визнанням самого маестро, відкрив йому шлях до вершин оперної слави.

Зазначимо одразу, анонсована прем’єра не є прем’єрою у прямому розумінні цього слова. Радше її варто назвати поновленням. На київській сцені твір було поставлено у 1993 році. Однак внаслідок зміни складу трупи через півтора десятиліття постановку зняли з репертуару. Нині – вирішили відновити. Постає закономірне питання: що підштовхнуло колектив театру до такого рішення?

За твердженням головного режисеру театру Анатолія Солов’яненка вибір твору зумовлений суто художніми чинниками. «Опера “Набукко” була написана Джузеппе Верді як гімн національно-визвольного руху, – говорить пан Солов’яненко. – Знаменитий хор “Vaрensiero” з третього акту тривалий час був гімном італійських революціонерів. Але я не хотів би теперішнє звертання до цієї опери пов’язувати з політикою. Насамперед, наша з головним диригентом театру Миколою Дядюрою увага до цієї музики пояснюється її естетичною цінністю та винятково прекрасними мелодіями, які заклав геніальний Верді».

Приємно зазначити, що творчі наміри театру знайшли підтримку з боку іноземних інституцій: поновлення вистави є спільним італійсько-українським мистецьким проектом під патронатом Посольства Італії в Україні, а офіційним партнером у ньому виступає Італійський інститут культури в Україні.

Ще одна не менш приємна новина, котра «грає на руку» у виборі саме цієї вистави – виконавський склад. Як відомо, найбільшу складність в опері представляє партія головної героїні Абігайль. Від виконавиці тут вимагається не лише досконала вокальна техніка, а й гра драматичної актриси. Проте на навряд чи цей нюанс буде перешкодою для постановочної трупи. Адже партію Абігайль доручено неперевершеній Людмилі Монастирській, котра уже виконувала її (о, яка удача!) у спільній постановці Королівської Опери та «Ла Скала» у лондонському театрі «Ковент-Гарден» у 2013 році!

nabukko_vremprev
Декорації з постановки Національної опери України. Автор – Марія Левитська

Окрім того, досвід виконання партії Абігайль має і залучена до постановки Вікторія Ченська – співачка виконувала її під управлінням італійського диригента Ріккардо Муті. Також цю партію готують солістки Національної опери Тетяна Анісімова і Оксана Крамарьова.

Залишається назвати ще кілька імен. Над хоровою партитурою «Набукко» працює учень Льва Венедиктова головний хормейстер Національної опери Богдан Пліш, а декорації і костюми розробляє головний художник театру Марія Левитська.

Постановочна трупа запевняє, що прем’єра «Набукко» на сцені Національної опери України стане головною подією сезону. Будемо сподіватись.

P.S. Прем’єрні покази заплановано також на 2 і 30 квітня 2016 року.

Валентина Кулик

На фото: сцена з опери «Набукко» у спільній постановці Королівської Опери та «Ла Скала» у театрі «Ковент Гарден» 26 квітня 2013 року.

Share Button