Віталій Губаренко. Пам’ять серця

57
Share Button

У Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України відкрилася виставка, присвячена життю й творчості видатного українського композитора, народного артиста України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Віталія Губаренка. Експозицію приурочено до 80-річчя від дня народження митця.

Віталій Губаренко (1934–2000) – один із найяскравіших представників харківської композиторської школи, який належить до славної плеяди шістдесятників. Автор тринадцяти опер, восьми балетів, монументальних вокально-симфонічних, симфонічних, численних камерних творів. Його творчий доробок вражає, особливо з огляду на не такий уже й тривалий життєвий шлях.

Виставка, названа «Пам’ять серця» віддзеркалює найцікавіші та найяскравіші сторінки біографії композитора. На ній представлено рідкісні фото, рукописи творів, афіші, цінні документи, друковані видання з особового фонду Віталія Губаренка. Деякі з них були передані до архіву-музею ще самим митцем, а інші – його дружиною, знаним українським музикознавцем, професором НМАУ імені Петра Чайковського Мариною Черкашиною-Губаренко.

Виставка працюватиме до кінця вересня, тож усі охочі зможуть ознайомитися з цією непересічною, знаковою для української музичної культури постаттю.

Автор: Ольга ГОЛИНСЬКА

Share Button