Пам’яті Карла Нільсена

57
Share Button

17 вересня у Колонному залі імені Миколи Лисенка Національної філармонії України відбудеться концерт, присвячений 150-річчю від дня народження видатного данського музиканта, диригента і композитора, Карла Нільсена (1865–1931)

Захід проводитиметься з ініціативи та за підтримки Посольства Королівства Данії в Україні, Міністерства культури Данії, Міністерства іноземних справ Данії, Фонду Карла Нільсена, Даньсько-української спілки.

До концертної програми увійшли камерні твори композитора – Соната для скрипки і фортепіано № 2 соль мінор, тв. 35, Два пісенних цикли, тв. 4 і тв. 6, Чакона для фортепіано, тв. 32, Гуморески-багателі для фортепіано, тв. 11. Українській публіці вони будуть представлені у виконанні данських музикантів Елізабет Нільсен (фортепіано), Якоба Вада (баритон) та української скрипальки Ольги Чорнокондратенко.

Музика у всі часи єднала людей, спонукаючи їх до миру і злагоди, що сьогодні набуває особливого сенсу. Тому важливість заходу, котрий має відбутися у Національній філармонії України, є непересічною.

el-nilsenl

Слід додати, що українскій аудиторії, яка мало знайома з творчістю Карла Нільсена, буде цікаво почути його твори у виконанні інтернаціонального талановитого тріо музикантів. Із-поміж них особливу увагу привертає молода піаністка Елізабет Нільсен (однофамільниця великого музиканта). Її творчий шлях щойно розпочався й набирає обертів. Вона з особливим настроєм готується до зустрічі з Україною, бо в її жилах тече українська кров (мати Елізабет – українка за походженням). Дівчина із запалом цікавиться українською культурою, зокрема класичною і сучасною українською музикою.

Національна філармонія України, в свою чергу, завжди виявляє увагу до творчої молоді, активно підтримує талановиті перспективні проекти й стимулює таким чином невпинність творчих пошуків і звершень митців-початківців. Тож виникає надія на обопільне виправдання очікувань яскравої творчої зустрічі.

За матеріалами прес-релізу

Share Button