Кирило Карабиць у проекті Мадонна Україна

57
Share Button

5 вересня артисти різних поколінь, жанрових та стильових напрямків презентуватимуть пісні видатного українського композитора Івана Карабиця. JAMALA, Діля, Іво Бобул, Оксана Білозір, Олексій Шпортько, Олександр Пономарьов, Віктор Павлік, Марія Бурмака, Сергій Бабкін, Міла Нітіч, Злата Огнєвич, Роман Гриньків, Василь Лазарович, Тамара Ходакова, Мар’яна Головко та інші виступлять із симфонічним оркестром, яким диригуватиме Кирило Карабиць

Концерти Кирила Карабиця з I, CULTURE Orchestra, що пройшли з тріумфом нещодавно, та нинішня імпреза у Палаці мистецтв «Україна» почали анонсуватися фактично паралельно, причому естрадний проект одразу ж викликав масу запитань серед прихильників академічного мистецтва та музичних критиків – чому, мовляв, такий різкий поворот? Хоча, здавалось б, у неосяжному музичному світі вже давно не претендують на абсолютну герметичність і непорушність стіни, що колись розділяли академічну та інші «музики». ivan karabyts2Та й сам Іван Карабиць у своїй творчості був універсальним. Великі й малі академічні жанри, джаз, естрада – скрізь він почувався комфортно, скрізь його інтонація була правдивою та самодостатньою. Варто також наголосити, що проект «Мадонна Україна» – це, по суті, єдина по-справжньому велика (масштабна, звернена до широкої аудиторії) мистецька акція, якою буде вшановано річницю з дня народження видатного українського митця: у січні цього року Іванові Федоровичу виповнилося б 70.

В одному з інтерв’ю Кирило Карабиць, маючи на увазі естрадний доробок батька, сказав, що ця музика «ніде не звучить, її просто немає». І майбутній проект – спроба виправити ситуацію. У концерті виступлять як артисти, котрі колись співали пісні Карабиця – Іво Бобул (власне він був першим виконавцем пісні на вірші Андрія Демиденка «Мадонна Україна», яка й дала назву проекту),Оксана Білозір, Віктор Шпортько, Віктор Павлік – так і молодь, що лише чула про колишню українську естраду, і мабуть ніколи б не наважилася узятися за цей репертуар. А вже після перших репетицій не могла прийти до тями від розкішної краси музики, про існування якої і не підозрювала, і так ніколи й не відкрила її для себе, якби не енергія та харизма Кирила Карабиця.

Ці пісні повинні жити – в оригінальних чи кавер-версіях, котрі могли б по-новому розкрити їхні ресурси. Концерт «Мадонна Україна» має стати не менш резонансним, аніж виступ I, CULTURE Orchestra на Майдані у День Незалежності, має змінити наше ставлення до власних пісенних скарбів, почути їх по-новому.

Юлія Пальцевич

Share Button