Фестиваль Смальта у Софії Київській

67
Share Button

5 і 6 вересня Національний заповідник «Софія Київська» запрошує на open-air фестиваль «Смальта». Музика, майстер-класи з історичного танцю, трайблу, виставки старовинних музичих інструментів, уроки живопису, ліплення, народні ремесла, лекції, ігри і квести на екологічну тематику, смаколики – все це чекає на відвідувачів Софії найближчими вихідними.

Основну, музичну частину програми форуму (адже він заявлений як Перший фестиваль української класичної музики) складатимуть виступи хорових колективів, інструментальних гуртів, капели бандуристів та концерт карильйонної музики. Упродовж двох днів, на майданчиках просто неба звучатиме музика українських композиторів різних епох та різних жанрів – вокальна та інструментальна, духовна та світська, оригінальні композиції та обробки українських народних пісень. Твори Дмитра Бортнянського та Максима Березовського, Миколи Лисенка та Михайла Вербицького, Кирила Стеценка, Миколи Леонтовича та Якова Яциневича, Станіслава Людкевича, Левка Ревуцького, Віктора Косенка та Бориса Лятошинського, Платона Майбороди та Юлія Мейтуса, Мирослава Скорика та Євгена Станковича – ось приблизний перелік авторів, чию музику матиме змогу почути широка публіка.

5 вересня різнобарвну музичну мозаїку «Смальти» складатимуть Муніціпальна чоловіча хорова капела імені Левка Ревуцького, народно-інструментальні ансамблі «Веснянка» і «Святограй», капела бандуристів та камерний хор «Канон» із Черкас. І першого, і другого дня відвідувачі також матимуть нагоду дізнатися більше про старовинні українські музичні інструменти – на виставці майстра Вадима Віксніна, котрий обіцяє також провести майстер-клас із їх виготовлення.

6 вересня музичну програму розпочнуть майстри-дзвонарі Георгій та Назар Черненки, які гратимуть на карильйоні – незвичайному клавішному інструменті, джерелом звуку у якому є безліч дзвонів різної величини, розташованих відповідно кожній клавіші. Розгорнутий виступ готує київський академічний камерний хор «Хрещатик» (звучатимуть твори українських класиків та наших сучасників – Лесі Дичко, Ганни Гаврилець, Михайла Шуха) та камерний хор Київського інституту музики імені Рейнгольда Глієра. У “Хлібні” (єдиний фестивальний концерт у приміщенні) виступатиме ансамбль класичної музики «Фрески». Атмосферу свята у давньому місті має створити виступ ансамблю старовинної музики під керівництвом Костянтина Чечені.

Хоровий спів, дзвони, інструментальна музика, танці, цікава і різноманітна дитяча програма – на фестивалі «Смальта» кожен знайде щось собі до душі. Вхід на фестиваль – за цінами заповідника “Софія Київська” (10 грн.)

Share Button