Elik

9 червня о 19 годині у київському клубі Mezzanine відбудеться концерт дуету «Єлік»

Дует «Єлік» – це новий польсько-український музичний проект Світлани Няньо (спів, клавішні), учасниці легендарної гурту «Цукор Біла Смерть», та польського фрі-джазового гітариста Рафаеля Рогінського, відомого за такими авант-фолковими колективами, як Shofar, Cukunft, Żywizna, й оригінальними інтерпретаціями академічної музики.

У музиці, яку виконує дует, органічно співіснують барокова традиція, слов’янська містика і композиційний мінімалізм. Польська музична критика відзначає: композиції «Єліка» відрізняються синкретизмом різних мистецьких епох і камерним звучанням, що дозволяє публіці «дослухатися до джерел народження нової, невідомої міфології».

Дует було створено у 2017 році, він не раз брав участь у польських фестивалях, а 9 червня вперше виступить в Україні.

Світлана Няньо – легенда української та польської альтернативної музичної сцени 1990-х років, пов’язана з польським видавництвом КоКа Records. В останні кілька років відновила концертну діяльність, виступаючі передовсім на польських та європейський фестивалях (Counterflows у Глазго, Unsound у Кракові, Energia Dżwięku у Вроцлаві тощо). Автор музики до низки театральних перформансів у Німеччині. Композиції Світлани Няньо видано на кількох польських компіляціях сучасної фолк-музики.

Рафаель Рогінський – польський композитор, музикознавець, мультижанровий гітарист і віртуозний імпровізатор. Учасник музичних проектів Shofar, Cukunft, Alte Zachen, Wovoka, Żywizna тощо. Автор-виконавець проектів «Рогінський грає Баха» та «Raphael Rogiński plays John Coltrane and Langston Hughes African Mystic Music». Останній був відзначений одним із найавторитетніших музичних видань The Wire. Рафаель був не раз номінований за свою творчість на премію «Paszporty Polityki». Грав з багатьма польськими та світовими виконавцями й гуртами.

За матеріалами прес-релізу