savenok

Тепер уже традиційно квітень – час зустрічі лауреата міжнародних конкурсів піаніста Олександра Савенка з чернігівською публікою

Рівно рік тому пан Олександр підкорив глядачів виконанням власних творів у рамках проекту обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм «Музичні прем’єри сезону» (автор і ведучий – заслужений діяч мистецтв України Олег Васюта). 19 квітня 2019-го проект «Вечір фортепіанної музики» філармонійного центру за участю Олександра Савенка був представлений на сцені Чернігівського музичного коледжу імені Левка Ревуцького. Цього разу у виконанні піаніста прозвучали знамениті «Гольдберг-варіації» Йоганна Себастьяна Баха.

Олександр Савенок нині мешкає у німецькому Геттінгені, пройшовши навчання у Ганноверському університеті музики, драми і медіа, університетах Геттінгена і Гіссена, але він – чернігівський музикант. Він тут народився і перші кроки до популярності у фортепіанному світі зробив саме у Чернігові, під керівництвом відомого педагога Наталії Беспалової.

«Гольдберг-варіації», або, як називав їх сам Бах, «Вправи для клавіру» – це 30 варіацій і арія, що їм передує, які писалися для клавесина. Свою назву твір отримав за ім’ям першого виконавця – Йоганна Теофіла Гольдберга, і є варіаціями на теми хоралів. Особливістю композицій є різноманіття стилів, які відсилають до музики різних країн – Німеччини, Франції, Італії, Польщі… Музикознавці називають «Гольдберг-варіації» «моделлю, за якою взагалі варто писати будь-які варіації».

Теплий прийом публікою виконання «Гольдберг-варіацій» дає сподівання на нові зустрічі чернігівських глядачів з Олександром Савенком.

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм