tevye-afisha-obr

У світі є чимало чудових мюзиклів, але найлюдянішу історію розповіли композитор Джеремі Бок і лібретисти Джозеф Стайн і Шелдон Харнік. Узявши за основу повість Шолом-Алейхема «Тев’є-молочник», вони створили виставу, яка знайшла відгук у серцях мільйонів глядачів різних національностей і релігій

«Скрипаль на даху» – мюзикл, який входить до п’ятірки найкращих у світі. За майже дев’ять років він пройшов на Бродвеї понад три тисячі разів, а в 1965-му вистава отримала дев’ять найпрестижніших театральних нагород «Тоні».

Шолом Алейхем

Шлях спектаклю на сцену Національної оперети був нелегким. Знадобилося цілих п’ять років, аби отримати на нього ліцензію, яку зрештою ми взяли, проте, на дуже непростих умовах. Але святу бути! І вже 25 травня наші глядачі зможуть насолодитися філософсько-ліричною постановкою, де у сценічній реальності акторського буття грають музика, колір і безмежні почуття.

Що дорожче: справжнє кохання чи статки? Що сильніше: усталені традиції чи батьківська любов? На запитання, котрі у будь-які часи хвилюють кожну людину, попри вік і сімейний стан, дасть відповідь історія. Ми хочемо, щоб люди завжди пам’ятали про це. Саме такі важливі моменти надихнули режисера-постановника – керманича Національної оперети України, народного артиста України, голову Національної спілки театральних діячів Богдана Струтинського – на мюзикл «Скрипаль на даху».

Богдан Струтинський

«Я можу з упевненістю сказати, що це найскладніший проект, який мені доводилось робити, – розповідає Богдан Струтинський. – Оскільки ця вистава дуже пов’язана з темою сучасної України. Йдеться про три народи – росіян, українців і євреїв, – про те, як вони співіснують, як їх тримають традиції і як ці традиції руйнуються. Цим проектом ми хочемо показати чи буде в України майбутнє, якщо ми зламаємо традиції. Що далі? І де наше коріння? Яскравим прикладом є номер, у якому показано як прийшло розпорядження щодо виселення мешканців з Анатівки. Я цей номер побудував так, що на сцені співають обгорілі дерева. Тобто можна вплинути на людину фізично, виселити, наприклад, як сьогодні виживають людей із Донбасу, де інспіровано війну, але неможливо зруйнувати її душу, коріння – це нереально! Навіть якщо то будуть обгорілі дерева, то коріння залишиться, а після дощу, воно проросте. Саме таку ідею закладено, і вона читається».

Постановку здійснено за домовленістю із MUSIC THEATRE INTERNATIONAL (EUROPE) LTD та за підтримки АБ «УКРГАЗБАНК».

Перші покази вистави «Скрипаль на даху» презентують на головній сцені театру 25, 26, 31 травня та 01 червня 2018 року. Початок о 19 годині.

За матеріалами прес-релізу