Ukho Ensemble: Ліґеті, Хосокава та інші

45
Share Button

13 лютого у «Плівці» Центру Довженка на Васильківській, 1 Ukho Ensemble гратиме Дьордя Ліґеті, Мікаеля Жарреля, Тошіо Хосокаву, Крістіну Медьєрі та Крістофа Бертрана

Як видно із переліку авторів, перша імпреза Ukho Ensemble під проводом Луїджі Ґаджеро у новому році зібрала в один букет музику композиторів різних поколінь і статусу. Музика Дьордя Ліґеті є визнаною класикою авангарду. Молодші Жаррель та Хосокава – успішні сучасні автори, твори яких залюбки виконують і слухають у Європі. Усі шанси потрапити в історію мають також угорська композиторка та піаністка Крістіна Медьєрі (завдяки стрімко прямуючій вгору кар’єрі та цікавій музиці) та француз Крістоф Бертран. Останній залишиться ще й вічно молодим: талановитий, перспективний композитор, опуси якого, серед інших, виконували такі метри як П’єр Булєз, добровільно пішов із життя 2010 року у віці 29 років.

ligeti_afisha1Найcмачніша приманка цієї програми – «Mysteries of the macabre» (1991) Ліґеті. Ця композиція для сопрано та камерного оркестру є аранжуванням трьох арій з його ж опери «Le Grand Macabre» (1974-77). Вона існує також у версії для труби та камерного оркестру, що з’явилася завдяки шведському трубачу Гакану Гарденберґеру (Håkan Hardenberger), котрий замінив хвору вокалістку на одому із виконань опери.

Велич подвигу, котрий очікувано має звершити чудова співачка Олена Арбузова, стає іще більш значимою з огляду на те, що окрім подолання карколомних вокальних складностей, якими рясніє ця партитура, їй доведеться долати ще й інтенцію сприйняття «Mysteries of the macabre», міцно вкручену у голови публіки завдяки поширеному у мережі відео із неперевершеною канадійкою Барбарою Ханніган (цих відео є два: Барбара у шкіряній сукні-міні, інший варіант – іще коротша за перший варіант картата спідниця та форма японських школярок). Подавати це так, як Ханніган, вже однозначно не можна. Що робитимуть Арбузова та Ґаджеро – найбільша інтрига вечора.

Квитки – на https://kiev.karabas.com/koncert-uho-ansamblya, хоча, імовірно, їх можна буде придбати і перед концертом.

«Плівка» Центр Довженка, Васильківська, 1

Початок – о 20:00

Юлія ПАЛЬЦЕВИЧ

Фото – VogueUkraine

Share Button