ULC

15 жовтня виповнюється три роки мобільному додатку Ukrainian Live Classic, створеному для того, щоб українська музика звучала в усьому світі

Проєкт діє у рамках стратегії популяризації української класики Ukrainian Live, яку реалізує колектив Львівського органного залу. «Сьогодні, коли Україна бореться з російськими загарбниками і вкотре відстоює свою національну та культурну ідентичність, українські музиканти, композитори, культурні менеджери не можуть стояти осторонь. Саме тому, відстоюючи загальнолюдські цінності свободи, будемо говорити про українську культуру якомога голосніше», – декларує команда проєкту.

Ukrainian Lіve Classic стартував у 2020 році й одразу презентував творчість понад півсотні українських композиторів від XVII до XXI століття. Сьогодні в додатку нараховується понад 250 альбомів 107-ми українських композиторів. Щодня тисячі користувачів з усього світу слухають українську класику та дивляться відеоконцерти.

Додаток Ukrainian Live Classic доступний до звантаження на Google Play Market і Apple Store. Він є абсолютно безкоштовним для користувачів і не містить реклами.
Мобільний застосунок UL Classic – це просто, сучасно й доступно. «Ми вперше за історію української музики створили велике публічне джерело, де у відкритому доступі знаходяться якісні записи української класики від найдавніших часів до сучасності», – підкреслюють засновники проєкту Іван Остапович і Тарас Демко.

Додаток приваблює стильним дизайном і легкістю користування, має чітку структуру. Можна обирати музику за стилями, епохами, композиторами чи слухати настроєві плейлисти й альбоми.

Ukrainian Live Classic – це також мультимедійна платформа з фаховими статтями та анотаціями про українських композиторів і їхні твори – від середньовіччя до сучасності. А також авторські дизайни обкладинок, мальовані портрети композиторів, інтервʼю та милі біографій митців.

Проєкт двомовний. Основна версія – англійська. Ukrainian Live Classic відкриває українську класичну музику не лише українцям. «Ми твердо віримо, що наша українська музична спадщина жива і неповторна, багата і красива, її необхідно відкривати для всього світу», – такий лозунг розробників задекларований на сайті проєкту.

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну проєкт отримав ще один напрям розвитку – Ukrainian Scores. Це найбільша база даних української класичної музики. На сьогодні в ній налічується понад 3500 творів українських композиторів у різних жанрах, стилях і епохах – від доби Відродження до сучасної музики.

Уже задоволено понад 2000 заявок на ноти з усіх куточків світу. Українську музику виконували наживо за нотами з Ukrainian Scores у США, Швеції, Німеччині, Італії, Великій Британії, Австралії та багатьох інших країнах.

Усі авторські права на твори збережені. Ноти в базі Ukrainian Scores поширюються з просвітницькою та освітньою метою. Значна частина доступна для вільного поширення і виконання.

Команда проєкту продовжує досліджувати невідомі сторінки української музичної культури та дає друге життя творам, котрі були забуті чи заборонені в часи срср. Завдяки цій роботі у Львівському органному залі в рамках серії «Історичні концерти» протягом року було виконано 13 творів композиторів України, відкрито нові імена в українській музиці. Вперше за багато років наживо зазвучала музика: Михайла Вербицького, Сидора Воробкевича, Ігоря Соневицького, Романа Сімовича, Михайла Скорульського, Василя Барвінського, Валентина Бібіка, Олександра Канерштейна, Володимира Фемеліді та інших. Із цих концертів зроблені якісні аудіо- та відеозаписи, багато з яких уже доступні в додатку Ukrainian Live Classic.

Варто додати, що проєкт реалізовується на волонтерських засадах. Підтримати справу популяризації української музики в світі можна на платформі BuyMeACOffee та Patreon.

Дізнатися більше і звʼязатися з командою можна у соцмережах: https://www.facebook.com/UkrainianLiveClassic; https://www.instagram.com/ukrainianlive/ або на сайті: https://ukrainianlive.org/.

За інформацією пресрелізу