Соломія Івахів

28
Share Button

У Львові в рамках фестивалю «Віртуози» виступила відома українська скрипалька Соломія Івахів

Кожен приїзд виконавиці до рідного міста – свято для шанувальників її таланту. Яскрава представниця львівської скрипкової школи, лауреат міжнародних конкурсів, володарка золотої медалі Фріца Крейслера, директор музичних програм Українського інституту Америки, нині живе у США і працює в університеті штату Коннектикут, а також у Меннес-інституті Нью-Йорка.

Перший відділ концерту розпочав Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» під батутою польського диригента Чеслава Грабовського. Прозвучала Серенада для струнного оркестру Едуарда Елгара. Оркестр майстерно доніс багату мелодику цього романтичного твору, насиченого інтонаціями англійських народних пісень, а також ясність та урівноваженість форми.

Концерт для скрипки з оркестром № 5 Вольфганга Амадея Моцарта – яскравий зразок цього класичного жанру. Виконання твору Соломією Івахів відзначалося чіткістю і рельєфністю. Скрипалька вміло вибудувала його гнучку темпову та динамічну палітру. Бували моменти, коли відчувалося, що у її грі діє раптове осяяння, народжене інтуїцією. А на прохання слухачів Соломія зіграла «Іспанський танець» Мирослава Скорика.

Особливою проблемою для виконавців у Концерті для скрипки і фортепіано з оркестром Фелікса Мендельсона, що прозвучав у другому відділі, є збереження драматургічної цілісності при належному показі деталей, а також неабиякі труднощі, пов’язані з ансамблюванням. Слід зазначити, що солісти – Соломія Івахів та її партнер, знаний львівський піаніст Мирослав Драган блискуче впоралися з нелегким завданням.

Щирість, задушевність ліричних образів у поєднанні з яскравою емоційністю, технічною досконалістю у виступах талановитих музикантів підкорили публіку, яка стоячи аплодувала артистам, дякуючи за спілкування з високим мистецтвом.

Автор: Оксана ЗАХАРЧУК

Share Button