chernihiv-choir

35 років від часу заснування відзначив Академічний народний хор Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм

27 листопада цій даті артисти колективу присвятили ювілейний концерт на рідній сцені.

Біля витоків створення Чернігівського народного хору стояв заслужений діяч мистецтв України Петро Процько, який першим очолив ансамбль (1984). За два роки колектив уже під орудою заслуженого артиста України Анатолія Іванова та заслуженого діяча мистецтв України Олександра Стадника став дипломантом фестивалю «Співоче поле» у Хмельницькому. У 1989-му художнім керівником став народний артист України, композитор Анатолій Пашкевич, творчість якого піднесла колектив на новий рівень.
Нині Чернігівський український народний хор, який із 2011 року носить почесний статус «академічний», переживає творчий розквіт, збагачуючи репертуар під орудою заслуженого діяча мистецтв України Володимира Коцура. Колектив поповнюється молодими співаками, музикантами, танцюристами. Керує оркестром хору талановита музикантка Лариса Падій, балетну групу очолює відомий балетмейстер Віктор Войников. «У нас є всі стимули для того, щоб народжувалися нові постановки, з’являлися нові вокальні твори, – каже Володимир Коцур. – Ми самі пишемо нові пісні на вірші місцевих авторів. Окрім того, наші вокалісти – вихідці з різних районів Чернігівщини, звідки вони привозять місцевий фольклор».

Від імені Чернігівської облдержадміністрації та особисто голови Андрія Прокопенка працівників Академічного народного хору привітав директор департаменту культури і туризму, національностей і релігій ОДА Олександр Левочко. «Ми пишаємося колективами, які працюють і творять в обласному філармонійному центрі, – зазначив пан Олександр. – 35 років тому почалася чудова творча історія Академічного народного хору. Змінилося не одне покоління артистів. Але народний хор – це завжди українська пісня, українська культура. Це – традиції Чернігово-Сіверського краю. Це – джерело української духовності».

Працівникам хору були вручені почесні грамоти та подяки облдержадміністрації. За вагомий внесок у розвиток і популяризацію хорового мистецтва Чернігівщини від імені голови облдержадміністрації Андрія Прокопенка народному хору надали сертифікат на 35 тисяч гривень. Також відбулося нагородження відзнаками обласної ради й департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА.

Привітали колектив із ювілеєм друзі, колеги. Так, щемливим було звернення колишнього очільника Чернігівського народного хору, а нині художнього керівника та головного диригента Волинського академічного народного хору, заслуженого діяча мистецтв України Олександра Стадника, для якого Чернігівський хор і досі залишається рідним. І, звісно, теплими були привітання «колег по цеху» – артистів Капели бандуристів імені Остапа Вересая на чолі з заслуженою артисткою України Раїсою Борщ і заслуженим працівником культури України Миколою Борщем, художнього керівника та головного диригента Академічного камерного хору імені Дмитра Бортнянського Івана Богданова.

На ім’я хору прийшли численні вітальні листи, у тому числі від Героя України, народного артиста України, голови Національної всеукраїнської музичної спілки, художнього керівника та головного диригента Національної заслуженої академічної хорової капели України «Думка» Євгена Савчука.

У ювілейному концерті глядачі побачили все найкраще, що напрацював колектив за 35 років існування. Прозвучали українські народні пісні в обробці Григорія Верьовки «Ой там за Дунаєм», «Дунаю, Дунаю», «Їхав козак за Дунай», Володимира Коцура – зокрема, «Ой у вишневому саду», «Мошечки», «Ворожка», «Проводжала мати», «Казав батько», «Парова машина», «Гай зелененький», Анатолія Пашкевича – «Ой не цвісти калиноньці», «На вулиці музиченько грає». Були представлені авторські твори Володимира Коцура – «Привітальна», «Розквітне сад», Анатолія Пашкевича – славетна «Степом, степом», «Козак гуляє»…

«Веснянка», «Циганський танець» у постановці Віктора Войникова, «Народні наспіви», аранжовані Ларисою Падій, «Весільна полька» в обробці Дмитра Попічука, а також «Чорна гора», виконана гостем концерту, заслуженим артистом України Сергієм Сулімовським і балетною групою колективу – все це творчість сучасного Академічного народного хору.

Захоплення у глядачів, як завжди, викликали номери, в яких задіяні вокальний, оркестровий, хореографічний склади ансамблю – вокально-хореографічні композиції «Запорожці» (постановка Павла Вірського, хореографія Віктора Войникова), «Джарочка» (постановка Людмили Джим), «Ох, і любив козак» (постановка Віктора Войникова), «Гопак» (постановка Олександра Штирьова) та інші.

35 років об’єднує артистів Академічного народного хору обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм та глядачів велика любов до народної пісні, танцю, народної музики. І щирі аплодисменти у фіналі ювілейного концерту стали зайвим тому підтвердженням.

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм