balatoni

У середу, 18 жовтня, о 18:30 у київському костелі св. Миколая відбудеться благодійний фортепіанний концерт відомого угорського піаніста Петера Балатоні з творами Ференца Ліста й Фридерика Шопена задля збору коштів на підтримку відбудови храму, що постраждав від пожежі 2021 року

З іменем Петера Балатоні пов’язана серія благодійних концертів, організованих у рамках Всесвітньої продовольчої програми ООН – для підтримки голодуючих дітей в Африці та для відновлення італійських міст після землетрусу. Музикант не зміг обійти увагою і нашу країну, тому вирішив своїм мистецтвом підтримати український народ.
В Україні митець виступає уже вдруге за короткий час: перший концерт відбувся у містечку Бородянці Київської області на підтримку відбудови тамтешньої музичної школи.

Петер Балатоні – випускник будапештської Музичної академії імені Ференца Ліста та аспірантури Музичної академії в Базелі, Швейцарія. За останні вісім років Петер Балатоні дав майже 250 сольних концертів у десятках міст європейських країн і Сполучених Штатів Америки. Є частим запрошеним гостем кількох великих концертних залів і фестивалів.

Ініціатор та організатор обох концертів– є угорська благодійна асоціація «Олталом». Ця опозиційна до уряду Угорщини установа від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну невтомно і послідовно підтримує українців. Надає гуманітарну допомогу постраждалим від російської окупації населеним пунктам – не тільки продуктами, ліками та речами першої необхідності, а й постачаючи генератори й відбудовуючи дитсадки, підтримує медичне забезпечення Збройних Сил України.

Під час візиту до Києва у серпні, напередодні Дня Незалежності України, представники керівництва асоціації відвідали костел св. Миколая. Дізнавшись історію храму, вони були глибоко зворушені та запропонували підтримку й допомогу.

Всі кошти, зібрані на цьому концерті, будуть направлені для відновлення костелу св. Миколая. Вхід – вільний.

За інформацією пресрелізу