capella_now_credo_praga

20 лютого у Великому залі імені Героя України Василя Сліпака Національної музичної академії України імені Петра Чайковського відбудеться благодійний захід «Від Покровська до Нью-Йорка» на підтримку статусу прифронтового міста Покровська – «Мала культурна столиця України-2020»

У програмі: презентація Всеукраїнського конкурсу шкільних хорових колективів «Щедрик-фест», показ фільму «100 років культурної дипломатії України», виступи найкращих шкільних і студентських хорів.

Покровська міська рада (Донецька область) у рамках реалізації міжнародного культурологічного проєкту «Через культурну дипломатію до економічної незалежності України» на честь 100-річчя світового тріумфу української пісні «Щедрик» планує у червні 2020 року провести всеукраїнський конкурс хорових колективів загальноосвітніх шкіл «Щедрик-фест».

Для прифронтового Покровська (50 км від зони бойових дій), де понад 100 років тому Микола Леонтович творив «Щедрик», – це дуже важливий захід, тим більше, що він відбудеться у головному вищому музичному освітньому закладі країни, а саме у Великому залі імені Героя України Василя Сліпака, який загинув на цій війні. Символічно, але дитиною, Василь починав співати у хорі – Львівській хоровій чоловічій капелі «Дударик».

Протягом останніх років Покровськ намагається відродити історико-культурну спадщину міста, зробити його привабливішим для інвесторів і туристів. Адже покровчанам є чим хизуватися: протягом 4-х років – із 1904 до 1908-го у залізничному селі Гришиному, звідки й почалась історія сучасного Покровська, жив, працював шкільним учителем і творив видатний український композитор Микола Леонтович. Без будь-якої грантової чи державної допомоги місту вдалося реалізувати низку знакових проєктів, пов’язаних з культурною реінтеграцією міста.

Так, у 2018-му було урочисто відкрито пам’ятник Миколі Леонтовичу. До слова, це єдиний в Україні пам’ятник композитору на повний зріст. Пройшов масштабний Всеукраїнський фестиваль хорового мистецтва «Щедрик-фест», переможець якого київський хор «Кредо» (серед 40 хорів) під новим брендом «Українська республіканська капела NOW Кредо» почав у Празі (Чехія) ювілейний світовий тур на честь 100-річчя культурної дипломатії України і світового тріумфу «Щедрика». Учасниками нової Капели стали представники всіх хорів-фіналістів конкурсу, що дало можливість представити усі регіони України та зібрати унікальний у тембровому відношенні склад. Наразі триває підготовка до організації туру в інших країнах Європи й Америки.

Улітку 2019-го на центральній площі Покровська відкрили пам’ятник Тарасу Шевченку. Для пошуку інвестицій на відновлення Донбасу в Києві провели інвестиційний форум «Щедрик-Інвест», головним завданням якого є просування українських торгових марок і широка інформаційна кампанія щодо України у світі. За підсумками ювілейного турне вийде документальний фільм.

Містами України впродовж року гастролювала пересувна фотовиставка «Культурна дипломатія України: світовий тріумф “Щедрика”». На початку ж 2019-го вперше в Україні у кожній загальноосвітній Покровській школі було створено хор.

Підтримка цієї ініціативи Верховною Радою стала початком реалізації наймасштабнішого і дуже важливого в історичному плані проєкту на честь 100-річчя створення УРК і світового тріумфу української пісні «Щедрик». Окреме завдання ювілейного туру – довести світові, яким чином «Щедрик», завдяки безпрецедентному туру УРК з 1919 до 1924 року 17-ма державами Європи та Америки, став світовим різдвяним гімном «Carol of the bells».

Приходь – підтримай український Донбас!

Початок о 19 годині.

Детальніше – на офіційних сайтах проєкту: shchedrykfest.com.ua, shchedrykinvest.com.ua

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=okRiUAEviYY&feature=youtu.be

За інформацією прес-релізу