KHNUM

Музикознавці й театрознавці Харківського національного університету мистецтв імені Івана Котляревського повідомили, що 18–20 листопада 2022 року відбудуться ІІ Міжнародні Черкашинські читання

Ця звістка, гадаємо, порадує багатьох. Адже сьогодні, коли різні регіони України й особливо нескорений Харків, щодня піддаються ракетним та артилерійським нападам російських загарбників, Україна продовжує тримати стрій, у даному випадку на культурному фронті.

Захід, який проходитиме онлайн, присвячено пам’яті актора-березільця, режисера, фундатора харківської школи художнього читання Романа Черкашина та вшануванню академіка Академії мистецтв України, докторки мистецтвознавства, професорки Національної музичної академії України імені Петра Чайковського Марини Черкашиної-Губаренко. Організатори акції – кафедра історії української та зарубіжної музики й кафедра театрознавства ХНУМ імені Івана Котляревського за сприяння Благодійного фонду «Мистецький альянс» і Громадської організації «Музикознавці України у світовій культурі».

Тема читань – «Мистецтво і митці в часи криз та катастроф». Напрямки роботи: «“Тіні забутих предків”: мистецтво в кризові часи в історичній стрічці»; «Криза не вбиває мистецтво, а робить митців сильнішими: травматичний і посттравматичний мистецький досвід»; «Мистецтво як інструмент самозбереження»; «“Стрибок віри”: прорив у мистецтві на фоні кризи»; «Трансформація мистецтвознавчих шкіл в контексті парадигми, що змінюється».

Під час конференції відбудуться секційні засідання, дискусійні платформи, презентації наукових і нотних видань, майстер-класи українською та англійською мовами. Охочі зможуть опублікувати доповіді у форматі наукових статей у періодичних наукових виданнях ХНУМ імені Івана Котляревського «Проблеми взаємодії мистецтв, педагогіки та теорії і практики освіти» й «Аспекти історичного музикознавства».

Координаторки події – Ірина Драч, завідувачка кафедри історії української та зарубіжної музики; Яна Партола, деканка театрального факультету ХНУМ імені Івана Котляревського.

Заявки на участь приймаються до 10 жовтня. Деталі – за посиланням: https://eu.docworkspace.com/d/sAEEKPzDe7JRozdCw2q2nFA

Усі кошти, зібрані в результаті проведення заходу, підуть на відновлення пошкодженої внаслідок ворожих ракетних ударів будівлі Харківського національного університету мистецтв імені Івана Котляревського.

Долучайтеся!