У жовтні 2019 року Чернігівський обласний філармонійний центр започаткував новий проєкт «Бандурний абонемент», який швидко набув популярності у любителів музики, а особливо тих, хто небезпідставно вважає бандуру одним із чинників української культури. Першим учасником проєкту стала Капела бандуристів імені Остапа Вересая обласного філармонійного центру
На час пандемії абонементні проєкти було призупинено. Але після відновлення роботи філармонійного центру відродився і «Бандурний абонемент». Символічно, що після великої перерви першим його учасником стала знову-таки капела бандуристів – один із найкращих бандурних колективів країни. І що важливо – з оновленим проєктом.
«Капела бандуристів імені Остапа Вересая під керівництвом заслуженої артистки України Раїси Борщ, головного хормейстера, заслуженого працівника культури України Миколи Борща – це творчий колектив, який перебуває у постійному пошуку нових фарб виразності бандурної культури, бандурного мистецтва», – каже автор і ведучий проєкту, заслужений діяч мистецтв України, доктор мистецтвознавства Олег Васюта.
«Лісова пісня» Лесі Українки – фантастична історія кохання, драма-феєрія, що належить до числа найвищих здобутків модерної світової літератури. Це філософське оспівування людського потягу до любові й краси.
Потяг артистів до краси музичного мистецтва – основа проєкту під назвою «І марилося їм…» Постановку капели бандуристів, у якій діють персонажі «Лісової пісні», було представлено глядачам 6 червня 2021 року у «Бандурному абонементі». Після пандемії артисти повертаються на сцену – ніби повертаються до життя після тривалого сну. «Ми прокинулись, зголодніли без пісень, танців, веселощів. Засумували без роботи, яка приносить радість і насолоду і нам, і глядачам», – підкреслюють герої постановки.
У проєкті «І марилося їм…» звучить багато української народної музики, творів вітчизняних авторів. Артисти капели додали класичним героям сучасних рис, не змінюючи основну ідею твору: світ врятує краса. Головні ролі виконали Лілія Козлова (Мавка), Сергій Сидоренко (Лукаш), Борис Калиниченко (дядько Лев).
Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм