Чернігівці до Дня перепоховання Великого Кобзаря

164 роки тому Тарас Шевченко знайшов останній спочинок на Чернечій горі у Каневі. В Україні ця пам’ятна дата відзначається на державному рівні. Але для кожного свідомого українця цей день закарбований не в календарі – у душі, адже пам’ять про світоча національної духовності завжди жива і непохитна

До дня перепоховання Кобзаря 22 травня 2025 року Капела бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру під керуванням заслуженої артистки України Раїси Борщ та заслуженого працівника культури України Миколи Борща презентувала концертну програму «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля», до якої увійшли музичні твори на вірші великого українського поета. «Тарас Григорович Шевченко завжди був, є і буде людиною, творчість якої надихає і об’єднує», – підкреслюють артисти.

Була виконана велична поема-кантата «Тополя», створена Григорієм Верьовкою за текстом однойменної ліричної і драматичної балади Тараса Шевченка. Головні ролі у постановці виконали солісти капели бандуристів Сергій Сидоренко, Юлія Загурська і Вікторія Губка.

У концерті, що відбувся у рамках відзначення 15-ї річниці колективу, прозвучало чимало музичних композицій, написаних українськими авторами на вірші Великого Кобзаря, зокрема, «Тече вода в синє море» і «Садок вишневий коло хати» Гната Хоткевича, «Чи ми ще зійдемося знову» Віктора Власова, «Реве та стогне Дніпр широкий» Михайла Крижанівського. Пролунав також твір-присвята Шевченкові «Тарасові думи» композиторки Руслани Лісової на вірші Катерини Квітчастої.

Провела концерт артистка філармонійного центру Яна Сидоренко.

Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм

Фото надані пресцентром