24, 25, 26 вересня – концерти в Харкові, Дніпрі та Кропивницькому
Проєкт зроблено з любов’ю, надією, ніжністю, щемом, світлом і… використанням технології доповненої реальності.
У Петриченка – дар бачити і чути прості та геніальні речі. Й дарувати їм життя в музиці. Навіть, коли у ній передано звук повітряної тривоги або на музику покладено вірші убитих митців – дитячого поета і письменника Володимира Вакуленка й письменниці Вікторії Амеліної.., а також вірші, створені під час війни Романом Мелішем, Олександром Козинцем та Надією Косаревич.
Музика «Concerto grosso з позитивом» – стилізація під бароко: хорове та інструментальне із зануренням у народну пісню, зокрема через обробку весільної, записаної композитором ще у студентські роки у селі Рибінське Волноваського району Донецької області.
Цей проєкт, наче мала енциклопедія нашої культури у час війни. Її нищать, а вона проступає, проростає, набуває кольорів з обвугленої реальності й перекладається на геніальні ноти у виконанні Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble Національного будинку музики й історичних барокових інструментів – клавесина, теорби та портативного органа на ім`я «Позитив».
Проєкт, реалізований за фінансової підтримки Українського культурного фонду, поєднує два виміри: реальний і віртуальний. Перший відкривається у традиційний для класичної музики спосіб. Від номера до номера артисти розповідають просвітлені історії про любов, віру, красу, надію, природу, турботи, відповідальності.
Віртуальний вимір – це доповнена реальність, яку кожен глядач зможе створити сам за допомогою власного смартфону: потрібно лише завантажити спеціальний мобільний застосунок. Ця культурна Атлантида – вишукана і тендітна робота графічного дизайнера Руслана Мотька, в якій із легкістю можна розгледіти фантастичних звірів Марії Примаченко, героїв розмальованого Олешківського будинку Поліни Райко, квіти Катерини Білокур і кульбабки Анжеліки Рудницької та навіть персонажів муралів Антоніо Корреї і графіті Banksy.
«Concerto Grosso з позитивом» – про нас. Тут і зараз. Наші страхи, втому. Нашу надію, відчайдушну сміливість у час війни закохуватися, творити й любити. Це про цінність погляду, тремтливого дотику, запаху рідної людини, в яких ніколи раніше ми не відчували такої гострої потреби.
Приходьте: 24 вересня, 16:00, Харків, АРТ ХАБ «Мистецька фортеця»; 25 вересня, 14:00, Дніпро, Академія музики; 26 вересня, 14:00, Кропивницький, Музичний фаховий коледж. Ми разом мріятимемо, будемо усміхатися і витирати сльози, обійматися в любові та взаємопідтримці. Бо вона нам всім потрібна.
Дуже хочемо, щоби це світло, яким ви наповнитеся, якомога довше підтримувало вас і давало віру в диво. Попри все.
Вхід вільний. По завершенні концерту глядачі матимуть змогу поспілкуватись з виконавцями й композитором.
За матеріалами пресрелізу