zastavka

Leopolis Jazz Fest 30 квітня святкуватиме День джазу

Міжнародний день джазу, трохи історії

Десять років тому, у 2011-му, Організація Об’єднаних Націй із питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО) офіційно визначила 30 квітня Міжнародним днем джазу, щоб підкреслити його дипломатичну роль в об’єднанні людей в усіх куточках земної кулі. Міжнародний день джазу очолює генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азуле та легендарний джазовий піаніст і композитор Хербі Хенкок, який виконує обов’язки посла ЮНЕСКО з питань міжкультурного діалогу. Приємно, що він не раз відвідував Україну з концертами.

«Я дуже радий, що запроваджено Міжнародний день джазу, адже так багато виконавців із різних країн, а також чимало музичних жанрів мають зв’язок із джазом, і люди зможуть вшанувати твори, що справили на них глибокий вплив, – сказав в одному з інтерв’ю Хенкок. – Сподіваюся, що цей день поширюватиме радість від спонтанної творчості, яку передбачає ця музика. За останні півстоліття джаз був голосом свободи для багатьох країн».

У грудні 2012 року Генеральна асамблея ООН офіційно привітала рішення Генеральної конференції ЮНЕСКО проголосити 30 квітня Міжнародним днем джазу. ООН і ЮНЕСКО внесли Міжнародний день джазу у свої офіційні календарі.

Leopolis Jazz Fest приєднується до святкування

У 2021 році світ відзначатиме 10-ту річницю Міжнародного дня джазу (#JazzDay10!). Leopolis Jazz Fest приєднується до програми святкування і запрошує всіх меломанів і поціновувачів джазової музики провести вечір п’ятниці, 30 квітня у компанії відомого американського піаніста, аранжувальника Майкла Абене та біг-бенду українських музикантів.

Трансляція концерту відбудеться за підтримки Генеральних партнерів: Mastercard, Київстар, Borjomi.

Майкл Абене та UA Big Band (США–Україна)

У 2016 році до Львова завітав відомий піаніст, композитор, аранжувальник і педагог Майкл Абене й провів серію унікальних воркшопів для молодих українських музикантів.

Фото Лідії Новохатько

Майкл Абене з 2004 до 2014 року був музичним керівником і головним композитором / аранжувальником одного з найкращих біг-бендів Європи – WDR Radio в Кельні (Німеччина).

Його аранжування грають виконавці у всьому світі, зокрема Ренді Брекер (Randy Brecker), Пакіто Д’Рівера (Paquito D’Rivera), Джо Ловано (Joe Lovano), Джон Скофілд (John Scofield), Патті Остін (Patti Austin), Майк Стерн (Mike Stern), Гері Бертон (Gary Burton), Дейв Лібман (Dave Liebman), Білл Еванс (Bill Evans), Курт Елінг (Kurt Elling), Едді Деніелс (Eddie Daniels), Том Харрелл (Tom Harrell).

Також Майкл Абене має вагому педагогічну кар’єру. З 2011 до 2018 року Майкл був професором кафедри диригування ансамблем і доцентом композиції Інституту джазу KUG у Граці (Австрія). Він також працював заступником музичного директора BMI Jazz Composers Workshop і був доцентом кафедри джазової композиції в Манхеттенській музичній школі.

Воркшопи Майкла Абене відбулися на Alfa Jazz Fest у 2016-му й стали абсолютно новим форматом у програмі. Протягом усього фестивалю джазмен працював з українськими музикантами, проводив щоденні репетиції, аналізував із ними аранжування. Результатом цієї праці став виступ Майкла Абене та спеціально створеного UA Big Band. Концерт відбувся у рамках програми фестивалю на площі Ринок. На сцену разом із видатним музикантом вийшло понад 20 українських виконавців і бенд-лідер Денніс Аду, який допоміг реалізувати цей унікальний проєкт.

Програма 30 квітня

Офіційні сторінки Leopolis Jazz Fest у YouTube, Facebook

20:00. Вступне слово артдиректора Leopolis Jazz Fest Олексія Когана.
20:15. Концерт Майкла Абене та UA Big Band (США–Україна)

Запис транслюватиметься лише один раз на офіційних каналах Leopolis Jazz Fest у YouTubе, Facebook, Instagram і не публікуватиметься в мережі.

Тож ставимо нагадування у календар і святкуємо Міжнародний день джазу разом!

Лідія НОВОХАТЬКО

Лінк на трансляцію: https://youtu.be/24ZC6W2kf3c