35-й роковині катастрофи на Чорнобильській АЕС присвячується

86

26 квітня 1986 року сталася наймасштабніша техногенна катастрофа в історії людства. Під час планового експерименту на четвертому реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталася аварія, що спричинила непоправні наслідки. Вже в перші дні після катастрофи 30 співробітників АЕС загинули, радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи, 8,5 мільйонів жителів України та колишніх республік СРСР отримали значні дози опромінення, близько 200 000 осіб евакуйовано із зон забруднення…

До 35-ї роковини Чорнобильської катастрофи Чернігівський обласний філармонійний центр підготував відеопроєкт, покликаний нагадати про ту ціну, яку Україна сплатила за злочинні управлінські прорахунки партійно-радянського керівництва, що призвели до трагедії.

За сюжетом туристи (їхню роль виконують артисти Академічного камерного хору імені Дмитра Бортнянського філармонійного центру) прямують у Зону відчуження. Вони прибувають у неназване місто, де колись вирувало життя. Відвідувачі блукають руїнами, поглядають навкруги, пробують уявити як і чим жили люди, про що мріяли, в ім’я чого будували «світле майбуття». Сумні емоції, що переповнюють їх, сублімуються в музику – псалом «Живий в помощі Вишняго» авторства класика українського школи хорового співу Дмитра Бортнянського.

За словами художнього керівника і головного диригента хору Івана Богданова, з допомогою музичного кліпу артисти нагадали про сумну роковину аварії на Чорнобильській атомній електростанції і вшанували пам’ять людей, які ціною власного життя зберегли майбутнє й врятували планету від повномасштабної техногенної катастрофи.

В одному з кадрів глядач може помітити коріння дерева, що проросло в покинутому приміщенні й розпласталося вздовж стіни. «Це не декорація, а справжнє дерево, – розповідає режисер-постановник кліпу Дмитро Обєдніков. – Ми вирішили використати його в роботі як своєрідний символ життя, що перемагає попри все. Саме тому за сюжетом знайдені на території Зони світлини туристи прикріплюють на стіні біля цього коріння…»

У проєкті Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм, присвяченому 35-й роковині Чорнобильської катастрофи, взяли участь артисти Академічного камерного хору імені Дмитра Бортнянського на чолі з художнім керівником, головним диригентом і режисером Іваном Богдановим, солісти – Алла Тарасова, Оксана Нікітюк, Максим Куценко та Олександр Мілєв, режисер-постановник Дмитро Обєдніков, оператор Олександр Довбенко, пілот FPV дрона Павло Мельник, постпродакшн – Оксана Османова, світло – Володимир Попов, лінійний продюсер, редактор Олександр Соломаха та асистенти: Володимир Булаш, Віктор Сусло, Артем Коломієць, Сергій Толкач, Андрій Насвіт.

Автор ідеї і керівник проєкту – заслужений діяч мистецтв України Сергій Теребун.
Знімальна група висловлює подяку адміністраціям Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» і Замглайського старостинського округу за сприяння в організації зйомок.

За інформацією пресцентру Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм

Посилання на відео: https://www.youtube.com/watch?v=BmYd-q0hpyk